Jak wybrać najlepszą ofertę ubezpieczeniową?

21-01-2021, 13:38

Czy poszukujesz ubezpieczenia OC lub AC dla swojego auta, czy planujesz ubezpieczenie mienia lub osoby, z pewnością liczysz na najlepszą ofertę. Na rynku dostępnych jest dziś kilkanaście firm ubezpieczeniowych, a każda z nich może sprzedawać polisy o innym zakresie i cenie składki. Jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy!

Najlepsze ubezpieczenie – czyli jakie?

Na samym początku koniecznie odpowiedz sobie na to z pozoru proste pytanie. Czym jest dla ciebie najlepsza oferta ubezpieczeniowa? Polisa ma przede wszystkim gwarantować ci ochronę od konkretnych zdarzeń (np. kradzieży samochodu, dewastacji elewacji budynku przy pomocy graffiti) czy zapewniać jak najwyższą wypłatę na wypadek wystąpienia szkody? Niezależnie od tego, czy szukasz ubezpieczenia komunikacyjnego, majątkowego czy osobowego, na początku określ więc swoje oczekiwania względem:

  • wysokości sumy ubezpieczenia
  • i zakresu ochrony.

Najlepsze ubezpieczenie to bowiem to, które najlepiej odpowie na twoje potrzeby. Dopiero na ich podstawie rozsądne będzie porównywanie ofert poszczególnych ubezpieczycieli pod względem wysokości składki. A te mogą się od siebie różnić nawet o kilkaset złotych!

Najtańsza polisa – jak ją znaleźć?

najtańsza polisa ubezpieczeniowa

Na szczęście wczytywanie się w Ogólne Warunki Ubezpieczenia każdej firmy po kolei nie jest konieczne, by stworzyć listę polis, które odpowiedzą twoim wymaganiom. Nie musisz więc ani jeździć od jednego agenta do drugiego, ani spędzać godzin na stronach internetowych wszystkich ubezpieczycieli. Wystarczy, że skorzystasz z darmowej, prostej w obsłudze porównywarki – dostępnej na przykład na stronie https://najtansze-ubezpieczenia.pl/.

Znajdziesz tam formularz, w którym wystarczy odpowiedzieć na wszystkie pytania (całość trwa zwykle kilka minut), byś otrzymał listę ubezpieczeń odpowiednich dla ciebie – i posegregowanych względem wysokości składki! Co więcej, masz od razu możliwość opłacenia polisy online; bez wychodzenia z domu, bez prowadzenia długich rozmów z agentami i szukania odpowiedniego biura ubezpieczeniowego.

Sprawdź sam, jakie to proste!
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczeniatag OCtag nolstag AC
To warto przeczytaćRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: