Jak wybrać idealny portfel dla mężczyzny?

29-11-2018, 12:33

Portfel jest jednym z nielicznych przedmiotów, z którego korzysta się codziennie, często bardzo nieświadomie. Musi być więc niezwykle wytrzymały, a dodatkowo estetyczny, gdyż niejednokrotnie prezentuje się go sporej liczbie ludzi. Portfel dla mężczyzny powinien być także na tyle pojemny, by pomieścić wszystkie niezbędne karty, ale w tym wszystkim nie może wyglądać groteskowo. Co więc należy wziąć pod uwagę przy wyborze portfela?

mat partnera

Materiał

Zdecydowanie najczęściej używanym materiałem na portfele jest skóra. Chociaż jest to dość oczywiste, istnieje jej wiele różnych typów. Oto najlepsze dwa do rozważenia przy następnym zakupie portfela:

  • Skóra bydlęca – stosowana przeważnie do męskich portfeli. Jest zarówno wytrzymała, jak i świetnie wygląda. Jedyną wadą skóry bydlęcej jest to, że niekiedy może być dość szorstka w dotyku, dlatego miłośnicy bardziej delikatnych wykończeń mogą zdecydować się na skórę cielęcą – zauważają specjaliści z puccini.pl.
  • Skóra aligatora – na zachodzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wystarczy tylko jedno spojrzenie, aby ją rozpoznać. Nie ma wątpliwości co do jakości i kunsztu ręcznie robionego portfela ze skóry aligatora, jednak na rynku dostępnych jest wiele podróbek, które już nie posiadają wyjątkowych właściwości prawdziwej skóry.

Inną opcją są portfele bawełniane lub z materiałów syntetycznych. Te pierwsze sprawdzą się tym, którzy chcą pokazać swój unikalny styl, ponieważ mogą być dostępne w praktycznie każdym kształcie i kolorze. Z kolei produkty syntetyczne to idealny wybór dla kogoś, kto nie chce korzystać z wyrobów odzwierzęcych.

Rodzaj

Klasyczny podział portfeli męskich już dawno przestał obowiązywać z powodu dodawania do tego akcesorium coraz to nowych funkcji i rozwiązań, które są niezbędne, aby było ono nadal użyteczne. Portfel typu „billfold”, uważany za najbardziej tradycyjny model, aktualnie występuje w przynajmniej dwóch standardowych odmianach – może być bowiem składany na dwie lub trzy części.

Innym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze portfela dla mężczyzny, jest ilość wewnętrznych zakładek. Niektóre osoby trzymają przy sobie wszystkie karty, paragony czy zdjęcia najbliższych, a inni natomiast chcą mieć w portfelu wyłącznie niezbędne rzeczy Tym drugim do gustu powinny przypaść wąskie modele, do których zmieści się zaledwie kilka przedmiotów, ale wyglądają one bardzo dobrze nawet jeśli są noszone w obcisłych ubraniach – nie powodują nadmiernego odkształcania się materiału.

Z kolei miłośnicy gromadzenia pamiątek, kart i monet z różnych zakątków świata, powinni uciszyć się z portfeli typu podróżnego, w których zmieszczą się nie tylko karty i gotówka, ale również ważne dokumenty, takie paszport czy bilety lotnicze.

Ogólne wskazówki – jak kupić idealny portfel dla mężczyzny?

  • Portfel powinien nie mieć zamków zewnętrznych. Utarło się, że wyroby ze skóry zapinane na zamek są przeznaczone dla akcesoriów kobiecych i dziecięcych.
  • Stylowy portfel najlepiej prezentuje się w kolorze czarnym lub brązowym. Oba kojarzą się z luksusem i są dobrze przyjmowane w wielu środowiskach.
  • Męski portfel powinien mieć jak najmniej ozdób – logo producenta czy symetryczne tłoczenia na skórze są wystarczające.

Bogaty wybór portfeli męskich znajdziesz w sklepie Puccini: https://puccini.pl/galanteria-skorzana/portfele-meskie-skorzane/
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: