Jak wybrać dobrego dentystę? 3 najważniejsze zasady

19-06-2019, 13:02

Mimo rozwoju technologii i medycyny, dzięki którym wizyty w gabinecie stomatologicznym są dziś w stu procentach bezbolesne, wielu pacjentów nadal odczuwa silne obawy przed zajęciem miejsca na fotelu. Taki nieuzasadniony i niedający się opanować strach to dentofobia. Jej objawy nasilają się jeszcze bardziej, jeśli pacjent miał nieprzyjemne doświadczenia u stomatologa lub zetknął się z dotyczącymi ich relacjami znajomych. Podobnego stresu można jednak łatwo uniknąć, dobrze wybierając dentystę. Na co wówczas powinniśmy zwrócić uwagę?

dentysta szczecin

  1. Jak wybrać dentystę w Szczecinie? Czytaj opinie
  2. Stomatolog w Szczecinie. Z jakiego sprzętu korzysta?
  3. Dentysta w Szczecinie – zakres przeprowadzanych zabiegów

 

Jak wybrać dentystę w Szczecinie? Czytaj opinie

Przy wyborze dentysty najważniejsza jest oczywiście osoba samego lekarza. Dentysta w Szczecinie powinien wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami (co ważne, stale poszerzanymi, bo w świecie medycyny wciąż pojawiają się nowości) oraz właściwym usposobieniem. Ta druga cecha dla wielu pacjentów okazuje się zresztą kluczowa. By rozładować napięcie często pojawiające się podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym, lekarz powinien być miły i empatyczny. Musi też posiadać wysoką kulturę osobistą, bo nieumiejętnie przekazane umiejętności lub zbędne komentarze potrafią skutecznie zniechęcić pacjenta do dalszych wizyt. O tym, czy dany dentysta posiada te cechy, można dowiedzieć się czytając komentarze jego poprzednich pacjentów.

 

Stomatolog w Szczecinie. Z jakiego sprzętu korzysta?

To, czy zabieg będzie wykonany szybko i bez komplikacji zależy nie tylko od umiejętności i talentu dentysty. Równie duże znaczenie ma też sprzęt, z którego korzysta. S;poro na jego temat możemy dowiedzieć się na stronie stomatologa – dobry specjalista nie ukrywa przed potencjalnymi pacjentami, jakich narzędzi używa, a nowoczesne wyposażenie gabinetu to jeden z najważniejszych sposobów na przekonanie pacjentów do skorzystania ze świadczonych przez siebie usług. Warto też zwrócić uwagę na opinie w sieci. Jeśli ich autorzy zwracają uwagę na krótki czas trwania zabiegów i brak dolegliwości bólowych, w dużej mierze jest to zasługa właśnie sprzętu.

 

Dentysta w Szczecinie – zakres przeprowadzanych zabiegów

Ostatnia kwestia to zakres zabiegów przeprowadzanych w danym gabinecie. Wybierając stomatologa w Szczecinie, koniecznie powinniśmy upewnić się, że w jego ofercie znajdziemy usługi, na których nam zależy. To ważne, bo wielu dentystów specjalizuje się tylko w niektórych zabiegach – zwłaszcza, jeśli chodzi o prywatną praktykę.

 

 

dentysta szczecin


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zdrowietag Szczecintag poradytag komunikat firmytag dentysta
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: