Jak wybrać dobre słuchawki?

24-12-2018, 07:20

Wielu z nas słuchawki służą nie tylko do rozrywki w postaci słuchania muzyki w trakcie drogi do pracy. Często jest to także narzędzie pracy, pozwalające komponować własne piosenki czy dobierać podkład pod tworzony film. Jednak niezależnie od tego, czy korzystamy z nich dla rozrywki, czy do wykonania jakiegoś zadania, jesteśmy w stanie docenić dobry sprzęt i znaczące różnice, jakie występują między wartościowymi słuchawkami, a najprostszym, nie zawsze zdatnym do użytku zestawem. Jak zatem wybrać słuchawki tak, aby sprawdzały się jak najlepiej?

mat partnera

1. Określ, co chcesz robić

2. Lepsza jedna para, czy kilka?

 

Określ, co chcesz robić

To, co będziemy robić w słuchawkach, determinuje rodzaj jaki sprawdzi się dla nas najlepiej. Słuchawki bezprzewodowe douszne czy nauszne dobrze sprawdzą się do słuchania muzyki na co dzień, ponieważ nie będziemy zdani na ciągłe rozplątywanie i pilnowanie stanu kabla. Z kolei dobrze odcinające od otoczenia słuchawki anc mogą przydać się nam do gier video, szczególnie tych zespołowych online. Jest to również dobry produkt dla osób montujących multimedia i nagrywających własną muzykę, ponieważ sprzęt z wyższej półki pozwala dosłyszeć znacznie więcej, niż ten bardziej podstawowy. To szczególnie użyteczna opcja, jeżeli musimy zredukować szum w filmie lub szukamy zakłóceń w nagranym materiale.

 

Lepsza jedna para, czy kilka?

Jeżeli regularnie wykonujemy różne czynności, np. chodzimy na siłownię i ćwiczymy do muzyki, ale też często gramy w gry, lepiej zorganizować sobie dwa komplety słuchawek. Na siłownię czy basen możemy wybrać zestaw bezprzewodowy - a także wodoszczelny - dzięki czemu łatwiej będzie się nam ćwiczyło, podczas gdy w domu możemy zaopatrzyć się w słuchawki nauszne, w których gra będzie bardziej komfortowa. Z kolei gdy poszukujemy uniwersalnych słuchawek, lepiej nie decydować się na te zbyt małe, ponieważ łatwo będzie nam je zgubić - szczególnie w przypadku wariantów bezprzewodowych. Możemy jednak zdecydować się na słuchawki bluetooth nauszne, dzięki czemu też nie będziemy musieli martwić się kablem, a jednocześnie damy radę odtwarzać muzykę np. bezpośrednio z telefonu.

 

Wybór słuchawek to sprawa bardzo indywidualna. Odpowiedni model zależy przede wszystkim od tego, co planujemy ze sprzętem robić i jakie mamy wymagania względem jakości dźwięku. Warto jednak się czasem zastanowić, czy zakup droższego headsetu nie będzie bardziej opłacalny, szczególnie jeżeli planujemy wykorzystywać do go pracy - z lepszymi słuchawkami montaż dźwięku idzie zdecydowanie szybciej i jest przyjemniejszy do zrealizowania.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag słuchawkitag komunikat firmytag anc

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.