Jak wybierać głośnik bluetooth?

15-03-2019, 11:01

Niezwykła popularność głośników bezprzewodowych wynika między innymi z ich mobilności. Pomimo niewielkich rozmiarów, oferują dużą moc muzyczną, którą można się cieszyć przez długie godziny. Urządzenie można zabrać na plażę, do parku lub na wycieczkę. Sprzęt służy również jako nagłośnienie niewielkich pomieszczeń, w tym przypadku najlepiej sprawdzają się modele charakteryzujące się mocnymi basami. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, istnieje wiele różnych modeli różniących się od siebie, kształtem, wielkością, mocą oraz dodatkowymi funkcjami. Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu?

mat partnera

Główne cechy głośnika bluetooth

Osoby, które chcą wykorzystywać głośnik bluetooth głównie w podróży, powinny wybierać niewielkie modele o ergonomicznym kształcie. Czy małe rozmiary oznaczają małą moc? Niekoniecznie. Nawet najmniejsze modele mogą mieć wbudowane dwa głośniki o mocy 10 watów, które charakteryzują się donośnym dźwiękiem. Kolejną kwestią jest zasięg. Warto wybierać modele, które mogą znajdować się minimum 5 metrów od źródła sygnału, czyli telefonu bądź tabletu. Natomiast na większych przestrzeniach lepszym pomysłem będzie zakup głośników cechujących się 10 m zasięgiem.

Jednym z najważniejszych parametrów głośnika bezprzewodowego jest ogniwo, a tak naprawdę jego pojemność wyrażona w mAh. Obecnie w tego typu urządzeniach instaluje się wysokowydajne baterie litowo-jonowe. Im większa pojemność ogniwa, tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że ze wzrostem pojemności idzie w parze wzrost wagi całego urządzenia. Na opakowaniu lub w instrukcji obsługi należy sprawdzić rekomendowany czas pracy. Warto wybierać modele, które na jednym ładowaniu potrafią wytrzymać m.in. 3 godziny.

Głośnik bluetooth - dodatkowe funkcje

Jednym z najpopularniejszy dodatków do głośników jest mikrofon. Po sparowaniu z telefonem pełni rolę zestawu głośnomówiącego. Jest to idealne rozwiązanie dla kierowców. Jakie jeszcze funkcje może mieć głośnik?

  • Wbudowane radio FM pozwala na słuchanie ulubionych audycji. Ta funkcja jest szczególnie istotna, ponieważ coraz więcej smartfonów nie oferuje takiej możliwości. Za pomocą przycisków, użytkownik może w łatwy sposób zmieniać falę i częstotliwość. Wbudowana pamięć umożliwia zapisanie ulubionych stacji radiowych.
  • Modele oznaczone jako Super Bas charakteryzują się mocnym podkreśleniem niskich tonów muzyki. Tego typu głośniki idealnie nadają się do odtwarzania takich gatunków jak hip-hop, electro, rock, trap oraz dubstep.
  • Głośnik bluetooth z podświetleniem LED, w zależności od typu muzyki, zmienia kolor. Kolorem podświetlenia można dowolnie sterować, dlatego tego typu urządzenie można wykorzystać np. na domowej imprezie.
  • Jeżeli sprzęt będzie użytkowany głównie w domu, warto zadbać o nowoczesny design. W sklepach internetowych można znaleźć egzemplarze wyróżniające się futurystycznymi kształtami, które idealnie pasują do minimalistycznego stylu.
  • Modele z wyświetlaczem są wykorzystywane głównie w mieszkaniach. Z powodzeniem mogą zastąpić budzik. Choć charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, drzemie w nich duża moc muzyczna.

Wybierając konkretny model, należy przede wszystkim zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Egzemplarze przeznaczone do podróży lub użytkowania poza miejscem zamieszkania powinny cechować się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Dodatkowo muszą mieć pojemną baterię, która wystarczy na  kilka godzin pracy. Kolejną kwestią są sloty. Warto, aby urządzenia miało wbudowany port na karty pamięci. W przypadku gdy dostęp do smartfona, tabletu lub laptopa jest ograniczony, użytkownik może nadal słuchać swojej ulubionej muzyki.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Mantatag komunikat firmytag głośniktag bluetooth
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: