Jak walczyć o pieniądze za opóźniony lot?

30-06-2020, 15:00

Zbliżające się wakacje to czas, w którym wiele osób skorzysta z usług linii lotniczych. Teoretycznie jest to najprostszy i najwygodniejszy środek transportu oraz sposób na to, aby szybko dotrzeć na miejsce i zacząć wymarzony urlop.

  1. Pomoc przy odszkodowaniach od linii lotniczych
  2. Kto może skorzystać z odszkodowania?
  3. Poradnik dla osób, którym odwołano lot
odszkodowania za opóźniony lot

W praktyce jednak często dochodzi do opóźnień lub nawet całkowitego odwołania lotu, przez co pasażerowie tracą nie tylko czas, ale również pieniądze. Nie zawsze biura podróży chcą w takiej sytuacji przełożyć rezerwację. Dodatkowo wyjaśnienie sprawy nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać i trudno jest skutecznie walczyć o odszkodowanie komuś, kto nie ma w tym doświadczenia.

Pomoc przy odszkodowaniach od linii lotniczych

Nie warto więc ryzykować, że pieniądze z odszkodowania nie zostaną wypłacone, szczególnie że możesz od razu skorzystać z pomocy firmy, która specjalizuje się w takich sprawach. Wystarczy, że skontaktujesz się z pracownikiem - co można zrobić telefonicznie lub mailowo - a twoim odwołanym lub opóźnionym lotem zajmą się specjaliści. Nawet jeżeli nie jesteś pewny, czy odszkodowanie ci się należy, warto poradzić się kogoś, kto się na tym zna. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy w twoim przypadku walka o odszkodowanie ma sens, możesz to zrobić w trzech prostych krokach. Pierwszym z nich jest wypełnienie krótkiego formularza, co możesz zrobić na stronie firmy specjalizującej się w uzyskiwaniu odszkodowań od linii lotniczych. Drugim krokiem jest wypełnienie formalności, ale tym na szczęście nie musisz się przejmować. Wszystkimi formalnościami zajmą się prawnicy i specjaliści. Trzecim krokiem jest odbiór pieniędzy. W sytuacji, w której sprawa zostanie rozstrzygnięta na twoją korzyść, firma od odszkodowań pobierze niewielką prowizję. Jeżeli jednak nie uda się wywalczyć żadnych pieniędzy, nie będziesz musiał martwić się kosztami. 

Kto może skorzystać z odszkodowania?

Odszkodowanie za lot należy się każdemu pasażerowi. Bez znaczenia jest to, czy była to podróż służbowa, czy prywatny lot. Jeżeli więc leciałeś na wakacje, odbywałeś lot w związku z pracą lub nawet chciałeś z bliskimi odwiedzić rodzinę mieszkającą za granicą, w każdym z tych przypadków masz prawo starać się o odszkodowanie. Dodatkowo nie poniesiesz żadnych kosztów, dopóki odszkodowanie nie znajdzie się na twoim koncie. Niczym więc nie ryzykujesz, a jednocześnie możesz sporo zyskać (wysokość niektórych odszkodowań przekracza nawet 1000 euro!). Warto pamiętać, że już przy trzygodzinnym opóźnieniu można liczyć na pieniądze. Jeżeli natomiast czas opóźnienia znacznie się wydłużył lub lot został odwołany, kwota odszkodowania będzie odpowiednio większa.

Poradnik dla osób, którym odwołano lot

Każda z popularnych linii lotniczych może działać na innych zasadach. Na szczęście na stronie firmy od odszkodowań dowiesz się, jak uzyskać odszkodowanie w różnych liniach lotniczych? dzięki czemu łatwiej ci będzie podjąć decyzję w sprawie tego, czy opłaca się rozpocząć walkę o odszkodowanie. Biorąc jednak pod uwagę to, że w przypadku przegrania sprawy klienci nie ponoszą żadnych kosztów, odpowiedź wydaje się oczywista. Zgłaszając się po pomoc z odszkodowaniem, możesz natomiast otrzymać duże pieniądze, gdyż wysokość pojedynczego odszkodowania może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeżeli natomiast podróżowałeś z rodziną, kwota zostanie pomnożona przez ilość biletów. Warto również wspomnieć o uproszczonych formalnościach, gdyż wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej, aby firma mogła rozpocząć działania związane z uzyskaniem pieniędzy dla klienta.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag odszkodowaniatag bilety lotnicze
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: