Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak w hotelu, tylko lepiej: Władysławowo

30-10-2018, 07:34

Kto chce znaleźć się w najdalej na północ wysuniętym miejscu Polski, ten zmierza do Władysławowa, a ściślej: do Jastrzębiej Góry położonej w tej gminie. Od 2001 roku stoi tam obelisk pod nazwą Gwiazda Północy, wyznaczający 54°50’11’’, czyli punkt, z którego w Polsce dalej na północ już się nie da. To tylko jedna z wielu atrakcji Władysławowa i okolic, na czele których znajdują się oczywiście nadbałtyckie plaże.

mat partnera

Atrakcje Władysławowa i okolic

Ma też Władysławowo własną aleję gwiazd, ale poświęconą sportowcom. Uhonorowano tam m.in. Kazimierza Deynę, Irenę Szewińską, Ryszarda Szurkowskiego, Jerzego Kuleja, Jacka Wszołę i Dariusza Michalczewskiego. Przy alei stanął natomiast pomnik „Korona Himalajów”, symbolizujący zdobyte przez Polaków ośmiotysięczniki. Latem można tam spotkać gwiazdy sportu biorące udział w rozmaitych okolicznościowych imprezach.

Warto z Władysławowa wybrać się do pobliskiego Rozewia, by obejrzeć latarnię morską wybudowaną prawie sto lat temu i mającą zasięg światła do ok. 48 km. W samym Władysławowie na turystów czeka natomiast Muzeum Motyli, prezentujące ponad 5 000 okazów.

Port i park oceaniczny

Koniecznie odwiedzić trzeba Port Rybacki, powstały tuż przed wojną. Jest to jeden z największych i najbardziej liczących się portów rybackich na Bałtyku, pełniący dodatkowo funkcję mariny dla żeglarzy. Latem można stąd wyruszać w rejsy wycieczkowe po Morzu Bałtyckim, a miłośnicy wędkowania – na połowy dorsza. Te ostatnie odbywają się przez cały rok, więc jeśli komuś chłód nie jest straszny, może się wybrać nawet jesienią czy zimą.

Największy bezpłatny plac zabaw w województwie pomorskim to jedna z atrakcji miejsca zwanego Ocean Park, polecanego zwłaszcza dla rodziców z dziećmi. Na powierzchni 20 ha zorganizowano tam ekspozycję pozwalającą dowiedzieć się wielu rzeczy o mieszkańcach morskich głębin. Udało się nawet skłonić wieloryby do mówienia…

We Władysławowie odbywają się także liczne imprezy plenerowe i koncerty – turysta nie jest więc skazany na leżenie plackiem na plaży ani na nudę wtedy, gdy pogoda nie zachęca do kąpieli i opalania. Włodarze miasta wiedzą, że kto chce żyć z turystyki, ten musi zapewniać gościom moc atrakcji.

Zakwaterowanie dla miłośników spokoju i komfortu

Oczywiście w trakcie pobytu nad morzem liczy się także wygodne zakwaterowanie, a więc pensjonaty, hotele i apartamenty. Władysławowo ma do zaoferowania atrakcyjną alternatywę dla hotelowych pokoi w postaci zacisznych apartamentów, w których turysta może cieszyć się spokojem, chociaż w sezonie miasteczko tętni życiem przez całą dobę. Przyjechać i zamieszkać można także z psem.

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag Władysławowotag komunikat firmytag Apartamenty
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031