Jak uzyskać najwyższy zwrot prowizji bankowej?

27-04-2021, 13:38

Czy wiesz, że po wcześniejszej spłacie kredytu lub pożyczki należy Ci się zwrot części pieniędzy? Tak samo jest w przypadku konsolidacji lub refinansowania. Jak to możliwe? Co należy zrobić, aby z takiego zwrotu prowizji skorzystać? Dlaczego nie warto zgadzać się na oferty niektórych kancelarii proponujących „gotówkę do ręki”? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Spłaciłem kredyt/pożyczkę przed czasem. Czy mogę coś odzyskać?

Zgodnie z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim, całkowity koszt kredytu ulega obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, chociażby konsument poniósł je przed tą spłatą.

Oznacza to, że jeśli spłaciłeś kredyt albo pożyczkę przed ostatecznym terminem spłaty, to możesz domagać się zwrotu kosztów i odsetek ponad pożyczony kapitał. W zależności od tego, kiedy spłata nastąpiła, to kwota do zwrotu ulegnie proporcjonalnemu zmniejszeniu. Im bliżej końca okresu kredytowania, tym kwota do zwrotu będzie mniejsza.

W związku z powyższym zwrot prowizji bankowej dotyczy każdej wpłaty wykraczające ponad kapitał udzielonego kredytu lub pożyczki. Czyli są to nie tylko odsetki, ale również prowizja, opłaty administracyjne, ubezpieczenie kredytu, opłaty za refinansowanie itp.

Niestety wiele instytucji finansowych zaniża kwoty należne do zwrotu, albo całkowicie odmawia ich wypłaty tłumacząc, że zostały już wcześniej rozliczone. Nie zawsze jest to prawda i dlatego warto skorzystać z bezpłatnej analizy prawnej w kancelarii specjalizującej się w tego rodzaju sprawach.

Co z kredytem hipotecznym?

Wiele osób zapewne zastanawia się, jak wygląda sytuacja w przypadku kredytu hipotecznego. Jeszcze do niedawna wszystkie kancelarie oferowały pomoc tylko w odzyskiwaniu środków z pożyczek oraz kredytów konsumenckich. Kredyty hipoteczne nie były brane pod uwagę.

Zmieniło się to 4 lata temu, ponieważ 3 marca 2017 roku uchwalono ustawę "o kredycie hipotecznym". Weszła ona w życie w dniu 21 lipca 2017 roku. Zgodnie z przepisami ustawy osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny po 21 lipca 2017 roku stał się możliwy także zwrot prowizji bankowej przy wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego!

Nie daj się skusić na gotówkę do ręki!

Odkąd zwroty prowizji bankowych stały się tematem medialnym na rynku pojawiło się wiele kancelarii oferujących pomoc w uzyskaniu zwrotu. Kancelarie te szumnie reklamują się, że bezpłatnie wyliczą kwotę do zwrotu, a potem otrzymasz wypłatę środków w kilka dni. Nie daj się nabrać na takie oferty!

Rzecz polega na tym, że takie kancelarie odkupują od klientów roszczenia wobec banków lub firm pożyczkowych za 10, 20, 30% ich realnej wartości! Następnie kancelaria dochodzi od banku spłaty całości kwoty. Poniższy przykład obrazuje jak to dokładnie wygląda.

Pan Kowalski zaciągnął kredyt na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, który spłacił przed czasem. Kancelaria wyliczyła, że należy się zwrot odsetek i prowizji w kwocie 10.000 zł. Panu Kowalskiemu przedstawiono bardzo atrakcyjną propozycję: może otrzymać 2000 zł przelewem na konto w ciągu 3 dni. Nic nie musi robić, pisać żadnych pism, wystarczy tylko podpisanie umowy i otrzyma pieniądze.

Po podpisaniu umowy kancelaria wystąpi do banku o zwrot całej kwoty 10.000 zł, ale te pieniądze nie trafią do Pana Kowalskiego. 80% pieniędzy to czysty zysk kancelarii!

Nie oceniamy takich ofert, bo każdy ma prawo do podejmowania decyzji finansowych na takich warunkach, jakie uzna za satysfakcjonujące. Naszym zdaniem są jednak inne, korzystniejsze dla konsumenta sposoby rozliczeń z kancelariami za pomoc w odzyskaniu prowizji.

Jak uzyskać największy zwrot?

W kancelarii EUROLEGE są jednak inne – bardzo korzystne dla Klienta, proste i przejrzyste. Wychodzimy z założenia, że to Klient nadpłacił pożyczkę lub kredyt i to są jego pieniądze.

Nie namawiamy Klienta na sprzedaż wierzytelności, ale kompleksowo obsługujemy dochodzenie zwrotów prowizji od instytucji finansowych w zamian za tzw. premię za sukces. Na czym to polega?

W naszej kancelarii pomagamy w zgromadzeniu całej niezbędnej dokumentacji, wyliczamy całą kwotę do zwrotu, a następnie nasz prawnik występuje do banku lub firmy pożyczkowej o zwrot pieniędzy. Jeżeli droga polubowna nie zadziała, to wtedy kierujemy sprawę do sądu. Jeżeli sprawa jest wygrana, to sąd wydaje nakaz zapłaty, wyrok zaoczny albo wyrok zwykły. Z takim rozstrzygnięciem można później z pomocą komornika odzyskać należne środki.

Klient nie płaci za naszą pomoc do momentu odzyskania jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli uda się odzyskać zwrot (w ogromnej większości spraw zawsze jest jakaś kwota do odzyskania), to pobieramy 20-25% prowizji od odzyskanej kwoty.

Jednak są to umowne granice i całkowicie podlegające negocjacjom – w obie strony. Może okazać się, że sprawa nie jest łatwa, a kwota do odzyskania nie jest duża. Z kolei może być też tak, że sprawę ocenimy na standardową i wówczas zaproponujemy świetne warunki współpracy. Jesteśmy elastyczni i otwarci na współpracę.

Darmowa analiza sprawy

Wszystkie nasze działania zawsze poprzedzamy darmową analizą sprawy, która do niczego później nie zobowiązuje. Na tym etapie pomagamy zebrać niezbędną dokumentację oraz wstępnie wyliczamy jaka jest potencjalna kwota do zwrotu.

Wszystko można załatwić zdalnie, przez Internet i telefon, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak się zgłosić do Kancelarii EUROLEGE?

Możesz to zrobić na stronie: https://www.eurolege.pl/kontakt/

lub telefonicznie: 530 333 130.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.