Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak usprawnić prowadzenie dokumentacji kadrowej?

24-05-2022, 10:49

Prowadzenie pełnej dokumentacji kadrowej w firmie, to wyzwanie dla rozwijających się przedsiębiorstw. W tym procesie najlepiej skorzystać z funkcjonalności programów specjalnie do tego zaprojektowanych.

Jak usprawnić prowadzenie dokumentacji kadrowej?

W momencie, kiedy mała firma zaczyna się dynamicznie rozwijać, zwiększa się naturalnie zatrudnienie. Posiadanie wykwalifikowanych pracowników, a to w dzisiejszych czasach podstawa dobrze prosperującego biznesu. Zwiększając zatrudnienie, zwiększają się również obowiązki oraz praca osób, które są odpowiedzialne za prawidłowe rozliczanie płac oraz ewidencję kadr. Może się zdarzyć, że szybko powiększająca się kadrowo firma potrzebuje sprawnie działającego działu kadrowego. Jak to wszystko uporządkować?

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalnych programów informatycznych, dedykowanych specjalnie dla mniejszych firm czy biur rachunkowych. Wiele z takich programów posiada konkretne funkcje, umożliwiające prowadzenie pełnej dokumentacji kadrowej w firmie, naliczanie płac czy wystawianie zaświadczeń i przesyłanie ich do odpowiedniego organu państwowego. Tego typu programy to znaczna pomoc w złożonych działaniach kadrowo-płacowych. Aby usprawnić funkcjonowanie obszaru kadrowego warto poważnie pomyśleć o zakupie specjalnego oprogramowania.

Na rynku istnieje wiele firm, które proponują programy do pełnej dokumentacji kadrowej w firmie. Jednym z lepszych programów kadrowo-płacowych jest program Aga, firmy Streamsoft. Program kadrowo-płacowy Aga należy do cieszącej się popularnością wśród mikro i małych firm oraz biur rachunkowych linii produkcyjnej PCBiznes. Program Aga umożliwia wprowadzanie danych związanych z całą historią zatrudnienia oraz prowadzenie dokumentacji kadrowej pracowników. Jest w pełni funkcjonalny i zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Program Aga bardzo dobrze radzi sobie ze spisem danych o pracownikach, porządkuje i upraszcza działania, dzięki czemu ewidencja i kontrolowanie danych jest łatwiejsze. Program umożliwia prowadzenie spisu osób aktualnie zatrudnionych, posiada funkcję filtru na rodzaj umowy (o pracę, zlecenie, dzieło, emeryci, renciści, uczniowie i inne). W panelu programu możliwe jest umieszczenie dodatkowych informacji zawierających zdjęcie, numer akt, nazwisko i imię, dane korespondencyjne, a także uwagi związane z pracownikiem. Program posiada również opcję wyszukiwania osób według różnych warunków lub z tego samego działu, a także rozliczania pracy na dwa sposoby: stawka miesięczna i stawka godzinowa, w przypadku pracowników ujętych umową o pracę.

Dzięki programowi możliwe jest ewidencjonowanie wszystkich pracowników, tworzenie historii zatrudnienia i przypisywanie określonych funkcji. Wszystkie dane pracowników są uporządkowane i w każdej chwili można do nich dotrzeć w prosty sposób. Więcej o możliwościach samego programu można dowiedzieć się na stronie producenta: www.pcbiznes.pl, który umożliwia również wypróbowanie programu przez 60 dni za darmo.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima