Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak uprawiać truskawki: metody sadzenia i etapy rozwoju

06-05-2022, 12:07

Truskawki to jeden z ulubionych owoców Polaków. Jednak z roku na rok cena truskawek w sklepach jest coraz wyższa i niekiedy trzeba zapłacić za nie sporo pieniędzy. Jest jednak o wiele tańszy i przyjemniejszy sposób pozyskiwania tych owoców i warto zainteresować się tym już na początku wiosny, a być może będzie można się cieszyć dostępem do świeżych, tanich i przede wszystkim swoich truskawek. Wystarczy skorzystać z oferty, jaką zapewnia sklep internetowy Dom i Sad i już niebawem będzie można cieszyć się z własnych truskawek w niskiej cenie.

Jak uprawiać truskawki: metody sadzenia i etapy rozwoju

Metody sadzenia truskawki

Okazuje się, że truskawki można sadzić na wiele różnych sposobów, które będą zależne przede wszystkim od możliwości i umiejętności osoby zainteresowanej. Nie każdy może pozwolić sobie na rozległe grządki w ogrodzie, ale nie warto się tym zniechęcać. Truskawki to owoce, które można hodować nawet na balkonie lub tarasie w mieszkaniu.

Na początku warto rozważyć dwie istotne kwestie. Truskawki można sadzić na dwa sposoby, które wymagają odpowiedniego zaplanowania i dostępności czasu:

  • Wywiew z nasion – bardzo ekonomiczny i satysfakcjonujący sposób uprawy truskawki. Wymaga kupienia lub zebrania nasion i wsiania w odpowiednim terminie, żeby zdążyły wyrosnąć. Wysiew powinno się robić od lutego do kwietnia (w zależności od warunków i odmiany). Dlatego, jeśli już jest za późno, należy skorzystać z drugiej opcji.
  • Gotowe sadzonki truskawek – o wiele łatwiejsza, ale nieco droższa forma sadzenia truskawek. W sklepie Dom i Sad można sobie kupić wyrośnięte rośliny, które po prostu należy wsadzić do doniczki lub gruntu zgodnie z zaleceniami producenta. W tym wypadku ma się pewność, że roślina jest rozwinięta, ale i tak należy ją odpowiednio pielęgnować, żeby zaczęła owocować.

Truskawki to rośliny, które są relatywnie łatwe w uprawie i wybaczają wiele niedogodności. Dlatego można je sadzić do doniczek lub bezpośrednio do odpowiednio przygotowanej ziemi. Co więcej, odpowiednio zadbane rośliny mogą wyrastać i wydawać owoce przez kilka lat w tym samym miejscu.

Etapy rozwoju rośliny

Truskawka jest rośliną, która rozwija się relatywnie szybko i w zależności od wybranej odmiany może owocować nawet przez cały sezon. Dzięki temu z jednego krzaczka można wielokrotnie zbierać owoce. Roślina kiełkuje już po 2-3 tygodniach od wysiania, po czym następuje dynamiczny rozwój. Kolejny etap to kwitnienie i owocowanie, które najczęściej występuje w czerwcu i lipcu.

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag truskawkitag sklep internetowy
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031