Jak ułatwić sobie życie za pomocą aplikacji na telefon?

25-08-2019, 11:29

Nowe technologie pomagają ludziom niemalże w każdej, codzienne czynności. Dom inteligentny, w którym większość sprzętów obsługuje się za pomocą telefonu komórkowego, jest już coraz bardziej popularny, a poszczególne funkcjonalności dostępne są niemalże w każdym domu.

dom inteligentny

Jak działa dom inteligentny?

Działanie systemów zarządzania, czyli tak zwanych inteligentnych domów sprowadza się do zsynchronizowania wszystkich urządzeń elektrycznych za pomocą specjalnie zaprogramowanych modułów sterowania. Kluczem do tego, aby skonfigurować taki dom, jest to, aby wszystkie urządzenia dało się podpiąć pod specjalistyczne moduły sterujące, które aktualnie są coraz częściej wykorzystywane w niemalże każdym sprzęcie elektronicznym. Dysponując tego rodzaju elektroniką i odpowiednim oprogramowaniem, można sterować wszystkimi urządzeniami w domu za pomocą smartfona i specjalnych, dedykowanych do tego aplikacji. Sam proces sterowania odbywa się za pomocą sieci bezprzewodowych. Najczęściej wykorzystuje się do tego energooszczędne rodzaje połączeń, takiej jak bluetooth lub Wi-Fi, jednak zaawansowane systemy wykorzystują także sieć komórkową i Internet, dzięki czemu można zarządzać domowymi urządzeniami, będąc poza miejscem zamieszkania. W niektórych sytuacjach jest to bardzo wygodne i korzystne, zwłaszcza dla osób, które często wyjeżdżają na długo z domu.

Jak można wykorzystać możliwości inteligentnego domu?

Największą i najbardziej praktyczną korzyścią z zastosowanie tego rodzaju rozwiązań jest możliwość zarządzania systemami grzewczymi. Aktualnie montowane w domach piece, można sterować za pomocą sterowników, które są kompatybilne z tego rodzaju systemami. W praktyce oznacza to, że w momencie, gdy kogoś nie ma w domu, można przykręcić grzejniki, a w odpowiednim czasie przed powrotem, z powrotem ustawić docelową temperaturą. Umożliwi to oszczędzenie dużej ilości pieniędzy, a także ułatwi sam proces regulowania termostatów. Do zarządzania inteligentnym domem wystarczy zwykły smartfon lub tablet, a dostarczeniem sterowników do urządzeń, takich jak alarm, termostat czy innych urządzeń elektronicznych zajmują się firmy, które profesjonalnie wyposażają inteligentne domy w niezbędny osprzęt.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag Dynamitetag dom inteligentny
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: