Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak tworzyć wartościowy video content?

02-10-2019, 22:16

YouTube jest obecnie jednym z najpopularniejszych serwisów na świecie. Każdego dnia miliony użytkowników wyświetlają dziesiątki, a nawet setki milionów różnego typu video. Krótkie i dłuższe filmy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem odbiorców w różnym wieku i o dowolnych zainteresowaniach. Warto tę stale rosnącą popularność video wykorzystać, np. do celów marketingowych. W jaki sposób tworzyć wartościowy content video? Jak tworzyć dobre jakościowo filmy umieszczane potem w internecie? Sprawdź nasze sprawdzone porady.

wideo

  1. Co to jest video content?
  2. Plusy i minusy video contentu
  3. Typy video contentu
  4. Jak tworzyć video content?

Co to jest video content?

Najkrócej mówiąc, video content jest po prostu ciekawym, angażującym widza materiałem filmowym. Co ważne, w dobie szybkiego internetu i nieograniczonego dostępu do portali społecznościowych oraz innych serwisów, na których można w dosłownie kilka chwil zamieścić swoje video, tworzeniem filmów może zająć się niemalże każdy. I co ciekawe – robi to. Stąd ogromna popularność osób zamieszczających w sieci swoje produkcje takie jak m.in. video z przejścia kolejnego poziomu gry komputerowej, zrobienia makijażu, dowolnego typu poradników, recenzji filmów, książek i gier oraz wielu, wielu innych tematów.

Plusy i minusy video contentu

Największym plusem video contentu jest możliwość szybkiego dotarcia do ogromnej rzeszy ludzi i to bardzo małym kosztem. Dobry film rozprzestrzenia się sam. Nie ma potrzeby wydawania więc ogromnych pieniędzy na reklamę, jak i na samą produkcję filmu. Tak naprawdę ważna jest przede wszystkim jego zawartość  oraz sprawny montaż. Jeśli film wyróżni się czymś na tle innych, będzie wyjątkowo wartościowy, zabawny czy pouczający, można liczyć na dzielenie się nim przez kolejnych użytkowników. Jest to więc z pewnością wielka zaleta video contentu. Należy jednak wspomnieć przy tym również o sporej wadzie, a mianowicie ogromnej konkurencyjności. Jeśli chcesz stać się wyznaczającym trendy idolem (tzw. video influencerem), musisz zaprezentować naprawdę ciekawy content, który skutecznie wyróżnia się spośród całej masy podobnych filmów i kanałów.

Typy video contentu

Można wyróżnić kilka rodzajów video contentu, w tym w szczególności content nastawiony na cele reklamowe i wizerunkowe (są to przede wszystkim filmy tworzone przez przedsiębiorstwa), rozrywkowe, edukacyjne i innego rodzaju. W zależności od typu, różnią się one między sobą wieloma elementami, m.in. tematyką, sposobem przedstawienia danego zagadnienia czy choćby długością.

Jak tworzyć video content?

Przy tworzeniu dobrego, wartościowego video contentu, istotne są przede wszystkim dwie kwestie: interesujący pomysł na film oraz sprawny montaż i „złożenie” filmu. Jeśli chodzi o pierwszą kwestię, to warto zwrócić uwagę, aby sposób ujęcia danego tematu był jak najbardziej ciekawy dla odbiorcy, wciągający, edukujący itp., w zależności od rodzaju contentu. Przykładowo, w przypadku video tworzonego na potrzeby firm, np. filmików prezentujących dane przedsiębiorstwo, czyli tzw. filmów z życia firmy, dobrze jest zaprezentować wnętrze biura albo zakładu i przede wszystkim zespół pracowników. Dobrze jest pokazać ich typowy dzień pracy, czyli przedstawić działania podejmowane w celu usatysfakcjonowania firmowych klientów. Jeśli chodzi o firmy, to w ich przypadku zalecane jest także prezentowanie video z tzw. FAQ, czyli z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Dobrym pomysłem są także różnego rodzaju filmy instruktażowe i poradnikowe. Jeśli twoja firma jest ekspertem w danej branży, nie bój się mówić o tym otwarcie i pokazywać swą wiedzę innym, właśnie poprzez filmy z poradami.

Poza ciekawym tematem, niezbędny jest również dobrej jakości montaż. Nikt nie wymaga raczej od sieciowych twórców umiejętności porównywalnych z absolwentami szkoły filmowej. Jednakże należy również mieć na uwadze, że już dawno skończyły się czasy, gdy internetowy autor dysponował jedynie kamerką w laptopie i w ten sposób stworzone „dzieło” wrzucał od razu do sieci. Aktualnie przyzwoitej jakości małe kamery czy mikrofony nie kosztują wiele, dlatego też osoby myślące o stworzeniu naprawdę dobrego video contentu, powinny zainwestować we wspomniane akcesoria.

Ponadto polecanym rozwiązaniem jest także dobrej jakości program do łączenia filmów, taki jak Movavi Video Editor. Oprogramowanie tego typu pozwala na łatwe, szybkie i wygodne łączenie plików video, a także ich obróbkę, np. w zakresie korekty dźwięku, stabilizacji obrazu, dodawania napisów i filtrów. Co ważne, programy pozwalające na łączenie filmów w jeden są naprawdę proste w obsłudze. Dołączona do nich czytelna, napisana prostym językiem instrukcja umożliwia sprawne działanie nawet osobom początkującym, które dopiero stawiają pierwsze kroki w temacie video contentu.

Jak można więc zauważyć, video content jest bardzo interesującą i ciągle ewoluującą dziedziną. Przy użyciu niewysokich nakładów własnych i przede wszystkim dużej ilości pomysłowości i kreatywności, można zostać w niej mistrzem.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G DataTematy pokrewne:  

tag wideotag video contenttag komunikat firmy