Jak tworzyć dobre opisy w sklepie internetowym?

03-07-2020, 12:46

Opisy produktów w sklepie internetowym pełnią co najmniej dwie bardzo ważne funkcje. Po pierwsze, informacyjno-reklamową, zachęcając klientów do zakupu. Po drugie, opisy produktów mają bardzo duży wpływ na pozycjonowanie sklepów. W skrócie - im lepiej napisany opis, tym więcej użytkowników zawita na Twoją stronę.

Klucz do napisania skutecznego opisu produktu leży więc w pogodzeniu ze sobą tych dwóch celów. Jak to zrobić? Poznaj nasze porady.

dobre opisy produktów

Użytkownik zawsze na pierwszym miejscu

Wiemy, wiemy - SEO. Zaraz zresztą do niego przejdziemy. Pamiętaj jednak, że opisy są tworzone przede wszystkim dla potencjalnych klientów. W końcu sam je czytasz przed dokonaniem zakupu, prawda?

Poświęć trochę czasu, by poznać użytkowników, odwiedzających Twój sklep. Dowiedz się, jakie mają zainteresowania i potrzeby. Dzięki temu będziesz doskonale wiedzieć, jakie elementy wyeksponować w opisach produktów, co zwiększy ich skuteczność.

Co ciekawe, Google także stawia użytkownika na pierwszym miejscu, prezentując na najwyższych pozycjach wyniki wyszukiwania zgodne z intencją szukającego. Myślenie o potrzebach klientów jest więc skuteczną strategią również ze względu na pozycjonowanie.

Jak tworzyć opisy produktów? Mów o korzyściach, nie zaletach 

Nie zanudzaj swoich klientów banałami. Nie pisz o najwyższej jakości czy niezawodności produktów. 

Skup się na opisaniu ich najważniejszych cech i oczywiście parametrów. Zastanów się, w czym dany przedmiot może pomóc jego użytkownikowi - i właśnie to podkreśl w treści opisu produktu.

Zadbaj o przejrzystą strukturę opisu

Twój opis produktu nie powinien być blokiem tekstu. By miał szansę zadziałać na użytkownika, ten najpierw musi go przeczytać, a Ty powinieneś mu to ułatwić.

Podziel swój opis na akapity, używaj śródtytułów i wyliczeń. Najważniejsze informacje staraj się wyboldować. Dzięki temu opis stanie się bardziej przejrzysty, a także lepiej widoczny w wyszukiwarkach.

Dobierz słowa kluczowe

Na jakie frazy dany produkt ma się wyświetlać w wyszukiwarce? Odpowiedź na to pytanie pomoże tworzyć Ci skuteczne opisy. 

Nie chodzi jednak o to, byś słowa kluczowe wymyślał sam. Sprawdź, czego szukają użytkownicy, korzystając z takich narzędzi, jak Keywords Planner, UberSuggest, Answer The Public, Ahrefs czy Senuto.

Odnalezione w ten sposób słowa kluczowe umieść w treści opisu. Nie przesadzaj jednak z ich ilością! Umiar to zawsze najlepsze rozwiązanie.

Optymalizuj opisy produktów pod SEO

Słowa kluczowe to nie wszystko. Na pozycjonowanie opisów ma jeszcze wpływ szereg innych czynników. Oto kilka rad, dzięki którym Twój sklep pojawi się na pierwszych stronach wyszukiwarki:

  • Każdy opis powinien być unikatowy. Nawet jeśli produkty nie wiele się od siebie różnią.
  • Zadbaj o to, aby słowo kluczowe pojawiało się w tytule opisu produktów. Tytuł (nazwa) produktu powinien być także oznaczony jako nagłówek H1.
  • Jak wspominaliśmy wyżej, w opisach produktów powinny znajdować się śródtytuły. Oznacz je, używając nagłówków H2, H3 i ewentualnie H4.
  • Ważną częścią opisów produktów są grafiki. Nie zapomnij uzupełnić ich atrybutów ALT.

Życzymy powodzenia i samych udanych opisów!


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag pozycjonowanietag opisy produktów
To warto przeczytaćfot. Devire


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: