Jak SOPA może pomóc przemysłowi P2P?

26-03-2012, 07:14

Gdyby weszła w życie, firmy z branży mogłyby skuteczniej walczyć z tymi, które się pod nie podszywają i wyłudzają opłaty od internautów. Zdają sobie jednak sprawę, że jej przyjęcie przyniosłoby znacznie większe szkody.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Stop Online Piracy Act (SOPA) jest amerykańską ustawą wymierzoną w piractwo internetowe. Jej uchwalenie dałoby posiadaczom praw autorskich czy znaków towarowych spore możliwości walki z negatywnymi zjawiskami związanymi z dystrybucją muzyki, filmów, oprogramowania czy też podróbek w sieci. Ma ona jednak bardzo wielu przeciwników, którzy podnoszą, że znacząco ograniczyłaby wolność słowa w internecie, wprowadzając cenzurę.

Czytaj także: Nie ma związku między pobieraniem filmów a przychodami wytwórni 

Czy jednak ustawa ta nie mogłaby zostać wykorzystana także przez firmy zajmujące się P2P? Także i one bowiem borykają się z problemami, których rozwiązania domagają się zwolennicy SOPA. W internecie wiele jest serwisów, które żerują na naiwności i braku doświadczenia niektórych internautów. Pobierają one opłaty za możliwość ściągnięcia klienta P2P czy też udostępniają oprogramowanie ze złośliwymi dodatkami.

Przedstawiciel firmy FrostWire w rozmowie z serwisem TorrentFreak przyznaje, że codziennie otrzymuje bardzo wiele próśb o zwrot wpłaconych pieniędzy. Z jednej strony działania przestępców szkodzą reputacji takich firm, jak FrostWire, z drugiej pozwalają im zarabiać krocie w całkowicie nielegalny sposób.

Z jakichś powodów udaje im się także obejść zabezpieczenia programu Adwords Google'a, przez co pokazują się one bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania. Przy tak wysokim poziomie zainteresowania wymianą plików w internecie musi to generować spore przychody.

Podejmowane działania przynoszą jednak niewielkie efekty. Nawet jeśli uda się zablokować jakąś domenę, szybko pojawia się nowa. Jedyne, na co mogą takie firmy liczyć, to internauci, którzy po zwrot pieniędzy zwracać się będą do firm obsługujących transakcje.

Pomóc mogłaby SOPA. Jednak w ich przekonaniu przyjęcie tej ustawy przyniosłoby znacznie więcej szkody niż pożytku.

Czytaj także: USA przejęły kolejne 307 domen 


Źródło: TorrentFreak


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag SOPAtag piractwotag p2ptag FrostWire
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.