Jak skutecznie zarządzać wiedzą w erze cyfrowej rewolucji?

21-12-2018, 23:39

Cyfryzacja jest motorem napędowym dla gospodarki. Unia Europejska tworzy budżet obejmujący nowe technologie, sztuczną inteligencję oraz Internet rzeczy. A co z Polską? PKB może w najbliższych latach wzrosnąć o miliardy złotych. Wszystko dzięki nowym technologiom. Jednak w naszym kraju musi zajść jeszcze wiele cyfrowych zmian, zwłaszcza w dziedzinie obiegu firmowych informacji.

Polska mimo, że jest krajem bardzo dynamicznie się rozwijającym, co widać po dynamicznie rosnącym PKB, niestety w cyfryzacji ma duże opóźnienia. Według oficjalnego wskaźnika DESI jesteśmy na szarym końcu, na dwudziestym czwartym miejscu. Dużo musimy nadrobić, a w szczególności w cyfrowej administracji, natomiast są też obszary gdzie jesteśmy liderami, np. w cyfrowych płatnościach, jak twierdzi Piotr Mieczkowski, Dyrektor Wykonawczy Fundacji Digital Poland. 

Jednym z największych wyzwań dla wielu firm jest optymalizacja i usprawnienie procesu obiegu dokumentów w firmie. Firmy zaawansowane technologicznie wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i na rynku pojawiają się kompleksowe rozwiązania informatyczne, które wspierają optymalizację procesów biznesowych i obieg dokumentów w organizacjach w erze cyfrowej rewolucji. 

Znaczącą korzyścią wynikającą z wdrożenia rozwiązania usprawniającego obieg dokumentów jest bezpieczeństwo informacji firmowych. Poprawa w tym obszarze następuje w wyniku centralizacji danych i dokumentów, rejestracji każdej czynności w systemie oraz rozbudowanemu systemowi uprawnień. Przykładowo taki system potrafi pomóc w obsłudze korespondencji dowolnego rodzaju (papierowej, jak, mailowej, itp.), umożliwiając jej błyskawiczną rejestrację i przekazanie do właściwych odbiorców. W praktyce średniej wielkości firma, zatrudniająca ok. 200 pracowników, która procesuje ok. 1500 faktur kosztowych w miesiącu, korzystając z cyfrowych rozwiązań może zaoszczędzić nawet 70% czasu, jaki przeznacza na te czynności. 

Źródło: Newsrm.tv


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy