Jak skutecznie optymalizować strony internetowe - SeoKitten.com

31-12-2013, 09:46

Ostatnie aktualizacje i zmiany algorytmu wyszukiwarki Google zmuszają webmasterów i specjalistów od SEO do jeszcze bardziej wzmożonej pracy. Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka uzależnia wyniki wyszukiwania już nie tylko od jakości i naturalności odnośników prowadzących do strony www oraz jej zawartości (Pingwin i Panda), ale również od związku słów kluczowych z kontekstem, co rozpoczyna nowy rozdział w historii Internetu - wyszukiwanie semantyczne. Od jesieni Google bazuje na nowym algorytmie obsługującym zachowanie wyszukiwarki - tzw. Koliber, który oprócz identyfikacji konkretnych słów i mechanizmu rozpoznawania treści, zyskał umiejętność analizowania kontekstu i związku z tematyką. Co oznacza, że w ocenianiu pozycji liczy się również kontekst. To z kolei zmusza administratorów stron i marketingowców do zwiększenia uwagi na jakość, unikalność, przydatność i znaczenie publikowanych treści. Jest to jednocześnie okazją do udoskonalania witryn internetowych. Pomocne będzie w tym nowe narzędzie, skonstruowane przede wszystkim na potrzeby webmasterów oraz specjalistów od pozycjonowania - SEOKitten.

seokitten fragment strony

Aplikacja jest całkowicie darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy wejść na stronę seokitten.com i wpisać adres strony internetowej, którą chcemy przeanalizować. Po kilku sekundach otrzymamy ogólny wynik w skali pięciostopniowej, określający jakość strony, poprawność kodu, a także stopień jej przyjazności dla Google i portali społecznościowych. Równie istotne są zwięzłe wskazówki dotyczące możliwości naprawienia błędów i podniesienia pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Szczegółowe wyniki analizy strony są dostarczane użytkownikowi aplikacji w kilku punktach: informacje o stronie i jej zawartość, nagłówki HTTP, dodatkowe pliki, backlinki, chmura tagów oraz prędkość ładowania witryny. SEOKitten w przejrzysty sposób podsuwa propozycje naprawy błędów oraz podpowiedzi dotyczące funkcjonowania strony w mediach społecznościowych. Aplikacja nie tylko podaje informacje na temat zawartości stron, czcionek, ramek, nagłówków i słów kluczowych, ale również wykazuje błędy w kodzie. Dane dotyczące prędkości ładowania strony podzielone są na szczegółowe informacje na temat kompresji plików i optymalizacji obrazków. Wykaz backlinków zawiera dokładne informacje o stronach, z których pochodzą, a także uwzględnia podział na dofollow i nofollow. Do istotnych danych dostarczanych przez SEOKitten należą te związane z mediami społecznościowymi. E-narzędzie informuje o ilości like’ów, udostępnień i komentarzy na Facebooku, a także o popularności strony na Google+, Twitterze i Pintereście.

Co wyróżnia SEOKitten spośród innych aplikacji adresowanych do SEO-wców i webmasterów? Przede wszystkim jej przejrzystość, funkcjonalność i szybkość. Dane są kierowane do użytkownika w sposób niezwykle czytelny, a propozycje rozwiązań problemów mogą być zrozumiałe nawet dla laików. Równie ważny jest fakt, że SEOKitten analizuje zawartość stron internetowych w podobny sposób, w jaki robią to roboty popularnych wyszukiwarek. Dzięki aplikacji można skutecznie zoptymalizować stronę pod kątem najnowszych wytycznych Google’a, co pozwoli webmasterom, pozycjonerom i specjalistom od e-marketingu na skuteczność i elastyczność. Tak więc SEOKitten to aplikacja łącząca funkcje wielu specjalistycznych narzędzi, która jest jednocześnie niezwykle prosta w obsłudze, a jej zastosowanie może być bardzo szerokie.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag SEOKittentag SEOtag pozycjonowanie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.