Jak składać koszulki

30-01-2020, 08:07

Współczesny człowiek stara się wyglądać idealnie zawsze i wszędzie. A ubrania odgrywają tutaj ważną rolę. Chodzi o to, że rzeczy nie tylko muszą być modne, oryginalne i łatwo łączyć się ze sobą, ale także powinny wyglądać schludnie. Jednak w warunkach współczesnego rytmu życia nie ma wiele czasu na dbanie o ubrania.

Aby choć trochę ułatwić sobie życie, warto nauczyć się prawidłowo składać już wyprane i wyprasowane rzeczy, aby nie straciły wyglądu ani w szafie, ani w torbie podróżnej. A dziś porozmawiamy o koszulkach.

Prawidłowo wypełniamy szafę: jak najlepiej rozłożyć koszulki

Aby zapobiec gnieceniu się ubrań w szafie i nie wkładać na próżno wysiłków w pranie i prasowanie, trzeba prawidłowo rozmieszczać rzeczy na półkach:

 • nie rób zbyt wysokich stosów, ponieważ pod ciężarem materiał natychmiast się zgniecie;
 • warto składać osobno produkty z różnych materiałów, aby lekkie bawełniane koszulki nie były przechowywane pod ciężkimi wełnianymi swetrami lub dżinsami;
 • wyjmuj rzeczy ze stosu tak ostrożnie, jak to możliwe, aby przypadkowo nie pomarszczyć tkaniny sąsiednich „kopert”;
 • musisz upewnić się, że pomiędzy ubraniami wiszącymi na ramiączkach jest niewielka przestrzeń, w przeciwnym razie mogą stracić swój reprezentacyjny wygląd.

Jednocześnie istnieje wiele sposobów na układanie koszulki w idealną „kopertę”, które pomogą nie tylko szybko stworzyć idyllę w szafie, ale także zapewnią elegancki wygląd każdego stroju.

Nr 1. Metoda japońska

Japońska metoda pozwala złożyć produkt w ciągu kilku sekund. Aby to zrobić, koszulkę należy umieścić na płaskiej powierzchni, tak, aby kołnierz znajdował się po lewej stronie. Dokładnie wyprostuj materiał. Określ miejsce między krawędzią kołnierza a szwem na ramieniu (dolnym) - powinno znajdować się dokładnie na środku. Chwyć to miejsce palcami lewej ręki. Środkowy palec będzie na dole, a wskazujący i kciuk będą na górze. Zaczynając od tego miejsca, narysuj wizualnie linię po całej długości rzeczy. Ponownie podziel segment na pół i w tym miejscu ściśnij dwie warstwy materii prawą ręką.

Utrzymując tkaninę, lewą ręką delikatnie omiń prawą i chwyć dolny róg koszulki. Podnieś delikatnie, wyciągnij prawą rękę i potrząśnij. Dolną krawędź utworzonego prostokąta umieść na stole w swoim kierunku. Teraz rzecz można złożyć, tylko nie na pół, a po prostu podgiąć trzecią część. W rezultacie kołnierz będzie na środku.

Nr 2 Klasyczny sposób na koszulki z krótkim rękawem

Jest to jeden z najbardziej znanych i rozpowszechnionych sposobów:

 • połóż produkt „na brzuchu”, ponieważ wygodniej jest złożyć go z tyłu;
 • podwiń dolną krawędź, aby koszulka z prostokąta została przekształcona w kwadrat;
 • znajdź miejsce połączenia kołnierza ze szwem rękawa, narysuj pionową linię od tego punktu i zegnij bok rzeczy i rękaw wzdłuż niej. Powtórz to samo z drugą stroną koszulki;
 • złóż powstały wąski prostokąt poziomo na pół.

Obróć produkt do przodu - gotowe!

Nr 3 Klasyczna metoda na koszulki z długim rękawem

Jeśli chcesz złożyć koszulkę z długim rękawem, należy ją umieścić na twardej powierzchni, jak opisano w metodzie nr 2. Znajdź miejsca połączeń w okolicy ramion i podziel produkt mniej więcej na trzy części pionowe. Dalszy algorytm działań będzie następujący:

 • złóż jedną boczną część wzdłuż boku z tyłu. Złóż rękaw trzy razy, aby krawędź (mankiety) znajdowała się u góry i była równoległą do kołnierza lub pod niewielkim kątem;
 • powtórz to samo z drugą stroną. W rezultacie jeden rękaw nachodzi na drugi;
 • złóż dolna cześć w dwa etapy. Najpierw - odwróć, aż powstanie kwadrat, a następnie - złóż na pół, dopasowując dolną krawędź do szyi;
 • obróć produkt do góry i wyprostuj go.

Wybierz najwygodniejszy dla siebie sposób i stosuj go jak najczęściej - pozwoli to szybko i skutecznie poradzić sobie z zadaniem.

Jak przygotować koszulki na podróż

Zbierając się w podróż, naprawdę chcę się zabrać ze sobą najlepsze i najbardziej oryginalne rzeczy. Kreatywni ludzie kupują nawet koszulki na zamówienie ozdobione specjalnymi nadrukami do tych celów. Takie ubrania są bardzo przydatne podczas podróży lub podczas dużych prezentacji. Jednak utrzymanie porządku w strojach w torbie podróżnej jest znacznie trudniejsze niż w szafie. Tak, a ograniczona przestrzeń nie ułatwia zadania.

Nie rozpaczaj! Istnieje również prosty sposób transportu T-shirtów, który pozwala nie tylko starannie je złożyć, ale także zaoszczędzić miejsce w torbie. Wystarczy tylko zwinąć produkt w kompaktowy wałek. Jednak, aby uniknąć zagnieceń, należy to również zrobić poprawnie:

 • połóż koszulę na stole przodem do góry;
 • podwiń dolną część - będzie to „fiksacja” wałka;
 • podziel produkt mniej więcej na trzy części pionowe i zegnij boki zewnętrzne, aby zachodziły na siebie;
 • jeśli są rękawy, należy je starannie ułożyć wzdłuż;
 • podwiń koszulkę do samego końca, zaczynając od szyi;
 • zapnij wałek za pomocą „fiksacji”, wyprostuj fałdy.

Metodę tę można również zastosować do ciepłych rzeczy: jeśli ułożysz je w stos w ten sposób, zwolnisz dużo miejsca oraz takie „wałki” będzie łatwiej wydostać.

Umiejąc szybko i poprawnie składać koszulki i inne rzeczy, zaoszczędzisz dużo czasu, utrzymasz porządek w ubraniach i oczywiście zapewnisz sobie dobry humor w każdych okolicznościach!


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag koszulki
To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: