Jak samodzielnie pozycjonować stronę www?

07-02-2014, 15:21

Czy można samodzielnie pozycjonować stronę internetową, nie posiadając wieloletniego doświadczenia, specjalistycznych narzędzi i dużego zaplecza seo? Okazuje się, że tak. Przy pomocy kilku poniższych wskazówek, można samodzielnie, skutecznie pozycjonować własną stronę internetową. Ponadto, dzięki ofercie sklepu seo www.the-first.sklep.pl proces ten staje się jeszcze łatwiejszy.


the first pozycjonowanie

W pierwszej kolejności należy rozpocząć od przygotowania strony do samego pozycjonowania. Kolejny etap to plan działania i sam proces pozycjonowania, który może składać się też na budowanie własnego zaplecza.

 

Optymalizacja stron www

Proces ten jest jednym z ważniejszych elementów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Niektórzy specjaliści mawiają, iż dobra optymalizacja to 50% sukcesu w pozycjonowaniu. Ja się z tym zgadzam.

Najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę w procesie optymalizacji:

 • Fraza w title strony
 • Title strony nie dłuższe niż 60 znaków
 • Fraza w description strony
 • Description nie dłuższe niż 255 znaków
 • Fraza wyróżniona na stronie: pogrubiona, najlepiej w nagłówku
 • Fraza w pierwszych i ostatnich 500 znakach
 • Unikamy wprowadzania fraz w stopce
 • Fraza powinna być wprowadzona w zdaniu a nie jako osobny element
 • Fraza powinna również wystąpić w odmianie

 

Kolejny etap to plan działania oraz zdobywanie linków dla domeny pozycjonowanej. W początkowej fazie najlepiej jest złapać tzw. długi ogon czyli linkujemy na nazwy. Np: jeśli interesuje nas fraza "pozycjonowanie stron" możemy na początek linkować na: "skuteczne pozycjonowanie stron z The First", "www.the-first.pl – pozycjonowanie stron www" itd. Koniecznie należy też zdobywać linki na samą nazwę domeny.

Skoro wiemy już, że będziemy potrzebowali sporo linków, najlepiej dobrej jakości, możemy przejść do opisu źródeł z których takowe linki będziemy pozyskiwać.

 

Artykuły sponsorowane

Zdobywanie linków za pomocą tej metody z pewnością nie należy do najtańszych aczkolwiek pozyskane w ten sposób linki są jednymi z najtrwalszych linków. Nie tak, jak np w przypadku popularnych w ostatnim czasie stron typu presell page czy słabych katalogów stron, gdzie linki mogą zniknąć jeszcze tego samego dnia, którego zostały dodane. Nawet jeśli nie dysponujesz dużym budżetem na pozycjonowanie, to i tak musisz mieć mocne linki i tu artykuły sponsorowane są znakomitym rozwiązaniem. W tym miejscu muszę polecić swój produkt, czyli www.the-first.sklep.pl/8-art-sponsorowane – znajdziesz tu pakiety artykułów sponsorowanych, zarówno w firmowej sieci stron The First jak i w sieci partnerskiej.

 

Katalogowanie stron

Ten sposób pozyskiwania linków można podzielić na dwa elementy: 

 

 • Katalogi TR

 

Są to bardzo mocne katalogi stron, najczęściej minimalny PR wynosi 3. Posiadają wieloletnią historię, są mocno podlinkowane. Jeden link z takiego katalogu jest wart mniej więcej tyle, co kilkanaście lub może nawet kilkadziesiąt zwykłych katalogów. Katalogowanie stron Trust Rank jest dobrym rozwiązaniem w celu wzmocnienia domeny pozycjonowanej. Należy w tym przypadku zachować jednak szczególną ostrożność. Nieumiejętnie dodany wpis może być przyczyną filtra dla strony pozycjonowanej.

 

 • Zwykłe katalogi w dużej ilości

 

Z pewnością dużą zaletą takich katalogów jest fakt, że za kilkadziesiąt zł możemy mieć dużą dywersyfikację linków, które będą pochodziły z różnych IP. W myśl zasady aby trzymać swoje linki tam, gdzie nie ma ich konkurencja, warto jest korzystać z prywatnych grup, które oferują takie właśnie katalogowanie. Niestety podobnie jak w przypadku tzw precli, dodawane artykuły są mieszane z jednego synonimizowanego artykułu.

 

Presell page

Czyli popularne precle. Są to strony, na których można umieścić artykuł informacyjny, poradnik lub inną bardziej lub mniej potrzebną treść. W artykule takim należy umieścić link wychodzący, jeden lub kilka. Nie należy przesadzać z ilością linków wychodzących, gdyż moc SEO takiego wpisu drastycznie spada. Do takiego "blastu" używa się najczęściej jednego artykułu z synonimami na 50 wpisów. Czyli wszystkie artykuły są do siebie bardzo podobne. Oczywiście moc takiego wpisu jest słabsza od unikalnego artykułu, choć w tym miejscu "fani" blastowania z pewnością nie zgodzą się ze mną.

 

Profile

Najczęściej zakładane są na forach dyskusyjnych, w opisie profilu można umieścić link do własnej strony www. Miejsca, w których można założyć taki profil to najczęściej mocne domeny, dlatego przekazują TR domenie docelowej. Oczywiście profile można zakładać ręcznie lub przy pomocy automatów, najpopularniejszy jest Xrumer. Niestety automatem nie da się założyć profili w dobrych i wartościowych miejscach, które nie znikną po miesiącu.

 

Zaplecze seo

Kolejnym źródłem linkowania może być budowa własnego zaplecza seo. Nie będzie to oczywiście jedyne źródło linków jakie będą prowadziły do Twojej strony, ale dzięki własnej sieci stron, będziesz miał pewność stałości linków oraz mniejszej potrzeby linkowania domeny docelowej. Zaplecze pozycjonerskie jest to sieć odpowiednio zbudowanych i linkowanych stron www. Dobrze prowadzone powinno na siebie zarabiać i pozwolić skutecznie wspierać pozycjonowanie domeny docelowej. Zaplecze SEO możesz oczywiście kupić w sklepie www.the-first.sklep.pl/7-zaplecza gdzie otrzymasz kompletny pakiet wraz z jego prowadzeniem i linkowaniem.

 

Starając się odpowiedzieć na pytanie: jak samodzielnie pozycjonować stronę www, pokrótce omówiłem najważniejsze metody linkowania domeny. Oczywiście nie są to wszystkie możliwości i jest ich znacznie więcej, ale z całą pewnością, dzięki powyższym linkom, bez problemu uda Ci się wypozycjonować niejedną stronę na średnio trudne i trudne słowa kluczowe. Każdy pozycjoner musi sobie wypracować własny schemat linkowania.

Jeśli chciałbyś samodzielnie pozycjonować swoją stronę ale nie bardzo wiesz od jakich linków rozpocząć, możesz do mnie napisać na sklep[malpa]the-first.pl. Oferuję darmowe konsultacje i płatne szkolenia, również indywidualne z dojazdem do firmy.

 

Życzę owocnego pozycjonowania.
Jakub Wasielewski
www.the-first.sklep.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag the firsttag SEOtag pozycjonowanie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.