Jak przekonać się do czytania ebooków?

24-07-2020, 08:14

Choć statystyki Biblioteki Narodowej wskazują, że czytamy coraz mniej, to czasem można odnieść wręcz przeciwne wrażenie. Coraz więcej ludzi sięga po nośniki elektroniczne, które pozwalają oddać się lekturze niemalże wszędzie i zawsze. Zarówno beletrystyka, jak i książki naukowe czy specjalistyczne w wersji elektronicznej są doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych – papierowych. To świetne rozwiązanie w podróży czy na wakacjach, choć coraz więcej ludzi sięga również po tego typu propozycje na co dzień.

ebooki

  1. Poznaj zalety czytania ebooków
  2. Na czym najlepiej czytać ebooki?
  3. Gdzie kupować ebooki?

Poznaj zalety czytania ebooków

Książka elektroniczna, która jest potocznie zwana ebookiem, od lat jest jedną z form, w jakich po prostu czytamy. Mogło się wydawać, że przyjdzie moment, gdy wyprze z rynku tradycyjne rozwiązania, ale nic takiego się nie stało. Natomiast obecnie bez problemu możemy zabrać ulubione tytuły w nieograniczonej ilości tam, gdzie tylko chcemy. Księgarnia Fabryka Wiedzy oferuje różnorodne propozycje dla młodszych i starszych, dla tych, co czytają dla przyjemności i dla tych, którzy chcą się uczyć. A skorzystać z e booków można na telefonach, tabletach lub czytnikach książek. I wcale nie trzeba na zawsze rozstawać się z ulubionym przez bibliofilów zapachem papieru oraz szelestem kartek. Księgarnia internetowa to najlepsza i najtańsza opcja na to, by uzupełnić biblioteczkę o to, czego aktualnie potrzebujemy. Coraz częściej pojawiają się także  ebooki specjalistyczne nawet w bardzo niszowych dziedzinach. Co za tym idzie, zdarza się, że łatwiej jest zdobyć wersję elektroniczną książki niż papierową. I jest ona zdecydowanie tańsza.

Na czym najlepiej czytać ebooki?

Nie milknie dyskusja na temat tego, czy lepiej jest czytać książki papierowe czy elektroniczne. Każda z form ma przecież swoje zalety, a my nie możemy udawać, że świat stoi w miejscu. Niewątpliwie tradycjonaliści mogą mieć problemu by przekonać się do cyfrowych rozwiązań, a z drugiej strony pokusa tego, by mieć całą wymarzoną biblioteczkę pod ręką, jest naprawdę duża. Poza tym czytniki dają nam również okazję do szybkiego przeszukiwania tekstu, dostosowania go do swoich potrzeb oraz bieżącego korzystania ze słowników czy zaznaczeń. A to bardzo ułatwia pracę i naukę. A wtedy chętnie sięgamy po ebooki specjalistyczne i zamiast kilku tomów podręczników możemy mieć przy sobie cieniutki czytnik ze wszystkimi tytułami, jakich potrzebujemy. Sama książka elektroniczna na rynku jest prawie 15 lat i jak widać nie wyparła z rynku tradycyjnej literatury, a wręcz bardzo powoli zdobywa kolejnych wiernych czytelników.

Gdzie kupować ebooki?

Główną zaletą ebooków jest ich duża dostępność. Księgarnia internetowa oczywiście ułatwia zakupy, choć różne tytuły pojawiają się również na stronach internetowych, blogach, w mediach społecznościowych czy na aukcjach. Książkę elektroniczną można kupić przez całą dobę i aby móc z niej korzystać wystarczy komputer, telefon, tablet lub – a nawet przede wszystkim – czytnik książek elektronicznych. Tych na rynku tej bardzo dużo i producenci wiodących marek również prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej nowoczesnych rozwiązań. Ebooki są wygodne i dyskretne. Pozwalają oddać się lekturze, a nikt obok nas nie będzie widział, jaką literaturę preferujemy, co dla wielu jest istotne. Poza tym ebook jest interaktywny. Możemy skorzystać z odnośników do stron internetowych oraz przypisów czy pozycji w spisie treści. To sprawia, że czytanie zyskuje zupełnie inny wymiar. A sam tekst – jeśli chodzi o jasność ekranu, wielkość i rodzaj frontu możemy dopasować do swoich preferencji.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag księgarnia e-bookówtag ebooki
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: