Jak promować firmę na Facebooku - darmowy e-book do pobrania

27-10-2011, 13:16

Bezpłatna publikacja, przygotowana przez Webhosting.pl we współpracy z home.pl, wprowadza w świat Facebooka, uczy obsługi konkretnych mechanizmów, przybliża czytelnikom najlepsze strategie i scenariusze marketingowe.

Facebook szczyci się obecnie ponad 750 milionami użytkowników na całym świecie - to niewiele mniej niż suma mieszkańców Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Gdyby Facebook był państwem, znalazłby się na trzecim miejscu pod względem liczby ludności. Wyprzedzałyby go tylko Chiny i Indie.

Czytaj także: Facebook buduje centrum danych w Szwecji

Internauci spędzają na Facebooku dużo czasu, bo około 9 minut na wizytę, co nie uszło uwadze promujących się tam przedsiębiorców. Portal wyświetla reklamy już 50 miliardów razy miesięcznie. Wydatki firm na social media w 2010 sięgnęły 1,7 miliarda dolarów, z czego 53% poszło właśnie na Facebooka. Co więcej, aż 90% marketingowców uważa, że wykorzystanie mediów społecznościowych było istotne dla ich przedsiębiorstw. 67% osób samozatrudnionych i 66% małych firm z dwoma albo większą liczbą pracowników zgodziło się z tezą o korzyściach płynących z użycia social mediów.

- Siła Facebooka jest dziś ogromna. Z tym się dziś po prostu nie sposób nie zgodzić, bez względu na to, jakie jest nasze prywatne zdanie o społecznym wymiarze sieci tego rodzaju. To nowy kanał komunikacji z klientem, komunikacji otwartej i wreszcie dwukierunkowej, która sprawia, że biznes może lepiej odpowiadać na potrzeby klientów, a nie tylko spełniać wyobrażenia marketingowców - komentuje Dariusz Nawojczyk, redaktor naczelny serwisu Webhosting.pl.

W raporcie udostępnionym właśnie przez Webhosting.pl i home.pl znajdziesz:

  1. Tytułem wstępu: czym są media społecznościowe?
  2. Co Twoja firma może zrobić na Facebooku?
  3. To proste: zakładamy fanpage krok po kroku!
  4. Rozbudowujemy fanpage: zakładki, aplikacje i narzędzia
  5. Jak prowadzić i promować firmową stronę społecznościową?
  6. Reklama na Facebooku, czyli jak promować swój fanpage
  7. Socjomaniacy: nowy typ świadomego klienta

Pełną wersję e-booka Jak promować firmę na Facebooku można znaleźć w serwisie Webhosting.pl (plik PDF, 40 stron).


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy