Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Inwestycja w nieruchomości to sprawdzona forma ulokowania pieniędzy. Mieszkania zyskują na wartości z każdym rokiem. Jeśli zamierzasz wystawić swoje lokum na sprzedaż, warto przeprowadzić kilka prac, które nie obciążą Twoje budżetu, a znacznie zwiększą wartość mieszkania w oczach rzeczoznawców i potencjalnych kupujących.

Jak podnieść wartość mieszkania przed sprzedażą?

Podstawowy remont

Pierwsze wrażenie jest kluczowe nie tylko w poznawaniu drugiego człowieka, zasada ta obowiązuje również przy kupnie mieszkania. Nie każdy jest w stanie dostrzec potencjał miejsca i wyobrazić sobie, jak piękne możesz być mieszkanie po odmalowaniu. Właśnie dlatego warto odświeżyć mieszkanie, malując je na modny, stonowany kolor. Jeśli łazienka pamięta jeszcze styl lat 90., wzorzyste płytki również możesz przemalować na inny kolor, wykorzystując do tego specjalną farbę do powierzchni ceramicznych.

Drobne prace naprawcze

Kluczem do sprzedaży mieszkania będą też drobne prace naprawcze. Jeśli okna są drewniane, warto wymienić je na plastikowe. Jeśli plastikowe ramy mają już swoje lata, warto pomyśleć o ich uszczelnieniu. Uszczelnienie to drobny wydatek, który podniesie efektywność energetyczną nieruchomości. Warto pamiętać, że przy sprzedaży mieszkania konieczne jest obecnie świadectwo energetyczne (https://domoweswiadectwo.pl/). Jest to stosunkowo nowy wymóg prawny, który wszedł w życie w kwietniu 2023 roku, ale za brak takiej dokumentacji grozi grzywna.  Pamiętaj, że jeśli Twoje mieszkanie posiada certyfikat energetyczny, to w wyniku przeprowadzenia termomodernizacji np. wymiany pieca, uszczelnienia okien, czy ocieplenia budynku, konieczna jest jego aktualizacja.

Poprawa bezpieczeństwa

Obecnie kupujący zwracają uwagę na wiele aspektów. Wybór mieszkań na rynku jest spory, zatem warto sprawdzić, co ma do zaoferowania konkurencja. Wiele mieszkań wyposażonych zostało w systemy bezpieczeństwa i alarmy. Być może dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie domofonu z wbudowaną kamerą. Taki zestaw to wydatek rzędu zaledwie 200-400 złotych, a znacząco wpływa na ekskluzywność nieruchomości.

Oświetlenie potrafi zdziałać cuda

Bardzo istotne jest odpowiednie oświetlenie. Jest kluczowe między innymi podczas przygotowania dokumentacji fotograficznej, która zostanie wykorzystana przy tworzeniu oferty sprzedaży. Wykorzystaj rynek wtórny i poszukaj stylowych żyrandoli, który nie stłumią światła, lecz w pełni oświetlą pomieszczenia. Malując je na jasne, stonowane kolory, wydadzą się większe i bardziej przestronne, a odpowiednio dobrane oświetlenie w pełni ukaże ich potencjał nawet największym sceptykom.

 

Foto: Unsplash, treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *