Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Włosy blond to kolejny trend, którego nie można przegapić, popularny o każdej porze roku.

Jako uniwersalny kolor włosów chłodny blond (popielaty) jest często wybierany przez kobiety na całym świecie. Komponuje się z większością odcieni skóry, którą można ożywić, nakładając m.in. pasemka. Skutki działania słońca na włosy i zmiane koloru można zwalczać odpowiednią pielęgnacją i stosowaniem kosmetyku dla utrzymania koloru. Ma to kluczowe znaczenie dla łagodzenia szkodliwych skutków ekspozycji na szkodliwe ciepło.

Jak dbać o blond włosy?

Jak pielęgnować włosy blond?

Fot. rankingproducts.com

Blond są bardziej wrażliwy niż inne kolory włosów m.in. na działanie wysokiej temperatury. Naturalny blond jest też bardziej kruchy i podatny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Dzieje się tak dlatego, że blond włosy mają jaśniejszą pigmentację niż inne kolory włosów. Cienkie włosy wskazują na niższy poziom melaniny niż grube włosy. Włosy o jasnym kolorze wskazują na niski poziom melaniny, mogą też wysychać. Włosy o jasnym kolorze są dwa razy bardziej narażone na osłabienie, jeśli naturalne blond włosy są słabe. Są bardzo delikatne i podatne na ostre światło i rozjaśnianie chemiczne. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na produkty, które zawierają składniki nawilżające i wzmacniające. Dzięki temu można je stosować zarówno na włosach naturalnych, jak i farbowanych. Na rynku dostępne są produkty, które nie tylko regenerują włosy, ale także utrwalają kolor, zobacz na https://rankingproducts.com. Dlatego w przypadku włosów farbowanych warto go stosować, aby dłużej zachować kolor.

Jak działają pigmenty w kosmetykach do włosów?

Wiele produktów do makijażu zawiera pigmenty, które mogą rozjaśnić kolor włosów, nieznacznie korygując go w kole kolorów. Te kosmetyczne pigmenty sprawiają, że kolor włosów działa jak tonik do skóry. Efekt ten utrzymuje się przez kilka myć, dzięki czemu każdy kolor włosów wydaje się bliższy neutralnemu. Aby utrzymać chłodny blond, warto używać produktów z czerwonymi lub zielonymi pigmentami, aby zminimalizować pomarańczowe odcienie. Osoby o żółtych włosach powinny używać fioletowych pigmentów, aby zrównoważyć ciepłe tony we włosach. Innowacyjne kosmetyki zawierają pigmenty, które nie wnikają w skórę i włosy. Zakrywają jedynie powierzchnię włosów, dzięki czemu nie uszkadzają ich struktury. Jednak warto zachować rozwagę w ich stosowaniu, ponieważ mogą nadmiernie wysuszyć włosy. Ta zasada jest szczególnie ważna w przypadku włosów suchych i zniszczonych. Idealny jest makijaż neutralizujący żółte miejsca na siwych włosach. Dzięki swoim właściwościom doskonale ujednolicają kolorystykę.

Jak dobrać odpowiedni makijaż do włosów blond?

Jakie kosmetyki wybrać do koloru chłodny blond? Jednym z nich jest szampon, który zawiera tak intensywne pigmenty. Podczas aplikacji należy używać rękawiczek ochronnych, aby uniknąć kontaktu skóry z dłońmi. Dzięki wysokiej intensywności, efekt chłodny blond jest zauważalny już po jednej aplikacji. Na rynku dostępne są nie tylko szampony, ale także odżywki i maseczki z pigmentami. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od kosmetyków. Jeśli chcesz po prostu oczyścić włosy, jednocześnie neutralizując odcień – wybierz szampon. Jeśli nasze włosy potrzebują odżywienia, lepiej wybrać odżywkę lub maskę.

Zasady prawidłowego stosowania kosmetyków o chłodnych kolorach

Pamiętaj, aby nosić rękawiczki ochronne, jeśli używasz mocnego kosmetyku pigmentowego. W przeciwnym razie skóra może stać się bardzo brudna i trudna do zmycia. Nie używaj tych produktów za każdym razem, gdy myjesz włosy – najlepszym rozwiązaniem jest raz w tygodniu lub rzadziej. Szybkość działania i stopień neutralizacji koloru zależy od rodzaju włosów. Dlatego przetestuj go przy pierwszym użyciu – wystarczy, że użyjesz przez krótki czas, a następnie powoli wydłużaj czas działania przy kolejnych zastosowaniach.

Nie przekraczaj czasu zalecanego przez producenta – zbyt długie pozostawienie pigmentu na włosach może spowodować, że zmienią kolor. Pamiętaj, aby regularnie stosować nawilżającą maskę do włosów. Makijaż może wysuszać włosy, dlatego należy je odpowiednio nawilżyć.

 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *