Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

30-03-2022, 08:35

Bardzo duża popularność zakładów bukmacherskich w Polsce to wynik dwóch podstawowych czynników. Jest to przede wszystkim rozrywka, bazująca głównie na sportowych emocjach fanów różnych dyscyplin. Z drugiej jednak strony - jest to po prostu stosunkowo szybki sposób na pomnażanie posiadanych środków. Podjęcie zakładów bukmacherskich nie jest bardzo trudne. Wystarczy dokładnie przeanalizować rynek bukmacherów i wybrać tę ofertę, która najbardziej będzie spełniać Twoje oczekiwania. Jak tego dokonać? Zapraszamy na krótki poradnik krok po kroku, jak dobrze obstawiać zakłady.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

Po pierwsze - tylko legalny bukmacher

Zanim zaczniesz obstawiać zakłady bukmacherskie, to pamiętaj, żeby wybrać legalnego bukmachera o nieposzlakowanej na rynku polskim opinii. Pierwsze kroki w poszukiwaniach warto skierować na rządową stronę Ministerstwa Finansów, gdzie można sprawdzić rejestr bukmacherów, którzy uzyskali pozwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych w Polsce w sieci internetowej lub/i stacjonarnie. Jest to rozwiązanie podnoszące poziom bezpieczeństwa gracza, ponieważ bukmacherzy są zobligowani do spełnienia wielu istotnych warunków, żeby uzyskać status legalnego bukmachera. Takim bardziej rozpoznawalnym legalnym bukmacherem online w Polsce jest Fortuna (sprawdź: https://www.efortuna.pl/).

Po drugie - sprawdź ofertę zakładów sportowych

Największą popularnością w zakładach wzajemnych cieszą się nieprzerwanie zakłady sportowe. Sport budzi ogromne emocje, a nieprzewidywalność wyniku podnosi atrakcyjność typowania. Dlatego najlepszy legalny bukmacher to taki, który posiada bardzo bogatą ofertę różnych zakładów sportowych - od piłki nożnej, przez tenis aż po squash czy krykiet i to niezależnie od miejsca rozgrywek na świecie. Tak więc można obstawiać zarówno mecze w ramach czwartego poziomu ligowego piłkarskich rozgrywek w Anglii, jak i w pierwszej lidze lidze indonezyjskiej.

Po trzecie - nie tylko sportem człowiek żyje  

Obok zakładów sportowych istnieje szereg innych wydarzeń, które coraz chętniej stają się przedmiotem zakładów bukmacherskich. Mogą to być wydarzenia z dziedzin społecznych czy rozrywkowych, jak np. zakłady, kto zostanie laureatem filmowych nagród Oscar w poszczególnych kategoriach. Obstawiać można również wydarzenia ze świata polityki, głównie wybory głowy państwa w jednym ze światowych mocarstw. Co ciekawe, najlepsi legalni bukmacherzy, jak Fortuna, oferują również dostęp do zakładów obejmujących wydarzenia e-sportowe, czyli bardzo rozwojowej dziedziny gamingu.

Po czwarte - kursy bukmacherskie i rodzaje zakładów

Kursy bukmacherskie stanowią niejako odzwierciedlenie szans na pożądany wynik danego wydarzenia. Im wyższy kurs, tym niższe prawdopodobieństwo zaistnienia danego rezultatu, ale za to tym wyższa wygrana przy obstawianiu. Z kolei im niższy kurs, tym niższy przelicznik wygranej, co wynika z wysokiego prawdopodobieństwa danego scenariusza. Jeśli obstawisz 100 zł przy kursie 1.40, to przy trafieniu wyniku wygrasz 140 zł (co w dalszej kolejności podlega opodatkowaniu). Najpopularniejsze rodzaje zakładów, to pojedyncze (na jedno wydarzenie) lub zakumulowane (na kilka wydarzeń z kombinacją poszczególnych kursów). Warto zatem wybrać takiego bukmachera, który oferuje najlepsze kursy bukmacherskie, różnorodne typy zakładów i udostępnia zakłady zarówno w trybie przedmeczowym, jak i na żywo, z możliwym obstawianiem w trakcie trwania gry.

Po piąte - zachowaj umiar i rozsądek

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko hazardowe. Żeby gra pozostała formą rozrywki a nie uzależnienia, to warto stale kontrolować się w zakresie zagrożenia. Pomocne bywają w tym zakresie podpowiedzi od najlepszych legalnych bukmacherów, którzy bardzo odpowiedzialnie podchodzą do swojej działalności, a dobro gracza jest dla nich najważniejsze.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag zakłady bukmacherskietag nolstag Amin12tag ALH