Jak obniżyć swoją składkę OC?

20-12-2017, 12:25

Kupowanie OC boli każdego kierowcę. Nic dziwnego – w końcu konieczność wydania co najmniej kilkuset zł, a często i więcej za obowiązkowe ubezpieczenie bynajmniej nie jest przyjemne. Na szczęście da się zmniejszyć wysokość składki, stosując sprawdzone i skuteczne metody na jej obniżenie. Poznasz je w niniejszym artykule.

allesio lin

Po pierwsze: porównuj

OC jest regulowane ustawowo, w związku z czym towarzystwa muszą je oferować na określonych, niezmiennych warunkach. To oznacza, że w istocie z punktu widzenia ochrony ubezpieczeniowej nie jest istotne, w jakim towarzystwie i za ile kupisz polisę – liczy się wyłącznie to, żebyś ją miał. Czy będzie Cię kosztować 500 zł, czy 2500 zł, i tak dostaniesz te same warunki. Poszukiwanie jak najtańszej oferty to zatem jedyna sensowna strategia, ponieważ kupowanie droższego ubezpieczenia nie daje żadnych profitów.

W celu znalezienia najtańszego OC należy wykonać porównanie dostępnych na rynku ofert. Można to zrobić bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego lub samemu przez Internet, np. przy pomocy serwisu kalkulator-oc-ac.auto.pl. Tego typu witryny w krótkim czasie pozwalają sprawdzić, w jakim towarzystwie otrzymasz najkorzystniejsze cenowo OC.

Opłać składkę za jednym razem

Jeżeli nie chcesz przepłacać za OC, nie rozkładaj zobowiązania na raty, tylko ureguluj je od razu przy zakupie. Za płatność w dwóch lub czterech ratach towarzystwa ubezpieczeniowe doliczają sobie bowiem nawet 30% dodatkowo do podstawowej ceny. Zdecydowanie zbyt dużo, żeby korzystać z rat, gdy sytuacja finansowa do tego nie przymusza.

Dodaj drugiego kierowcę do dowodu

OC dla młodych kierowców jest szczególnie drogie, dlatego szukają oni wszystkich możliwych sposobów na obniżenie składki. W przypadku osób obarczonych podwyżkami na obowiązkowe ubezpieczenie, czyli kierowców poniżej 30. roku życia i tych, którzy niedawno zdali egzamin na prawo jazdy, najlepszym rozwiązaniem jest zarejestrowanie samochodu na drugiego właściciela. Żeby maksymalnie zredukować cenę OC, powinien on dysponować najwyższymi możliwymi zniżkami.

Zbieraj zniżki

Im większe zniżki zostały Ci przyznane, tym tańsze jest Twoje ubezpieczenie OC. Upusty możesz otrzymać za każdy rok bezszkodowej jazdy, dlatego zdecydowanie warto trzymać się przepisów i nie powodować szkód w ruchu drogowym.

Kup auto z małym silnikiem

Jednym z najistotniejszych czynników kształtujących wysokość składki OC jest pojemność silnika samochodu. Wraz z jej wzrostem rośnie również cena ubezpieczenia, dlatego osoby oszczędne powinny szerokim łukiem omijać auta sportowe i luksusowe limuzyny z potężnymi silnikami.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: