Jak mądrze kupić notebooka?

22-10-2014, 15:51

Badania wykazują, że przy zakupie sprzętu komputerowego kierujemy się przede wszystkim parametrami technicznymi. Lubimy też zwrócić uwagę na markę laptopa. Cena jest mniej ważna. Polski konsument stał się świadomym konsumentem i kupuje produkty o dobrej jakości w korzystnej cenie.

Płać za parametry techniczne, nie za bajery, których nie potrzebujesz

Zastanów się, czy będziesz wykorzystywał komputer do zadań specjalnych, takich jak np. gry typu Multiplayer, MMORPG czy montował filmy lub klipy.

Jeśli nie, to znaczy, że nie potrzebujesz mocnej karty graficznej, monitora z matrycą IPS, procesora czwartej generacji, pamięci DDR5 równej 4 GB czy technologii np. Asus Turbo Master. Takie rzeczy przydadzą się graczowi komputerowemu, grafikowi lub fotografowi – najbardziej wymagającym użytkownikom komputera.

Do czego potrzebuje komputera większość z nas?

Najczęściej wykorzystujemy go do zdobywania różnego rodzaju informacji w internecie. Komputer jest podstawowym narzędziem pracy, w której służy nam przede wszystkim do tworzenia dokumentów tekstowych. Używamy go także do prostej edycji zdjęć, a także do prowadzenia handlu w sieci. Sprawdź, jak korzystamy z notebooków i w jaki model warto zainwestować.

Jakiego notebooka potrzebuje większość z nas? - infografika

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.