Jak kupić meble online?

24-10-2020, 09:25

Zakupy meblowe w internecie wiążą się z wieloma korzyściami – nie tylko finansowymi. Jak jednak zrobić je wygodnie i bezpiecznie?

Kupując meble online, możemy bez problemu znaleźć wymarzone projekty – bez względu na to, jak bardzo oryginalnych propozycji szukamy. Szybko i łatwo porównamy też ze sobą poszczególne oferty, wybierając wśród nich tę najkorzystniejszą. Meblowe zakupy online to też oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo, które szczególnie ważne okazuje się w dobie pandemii. Jak jednak kupować meble przez internet, by uniknąć przykrych niespodzianek?

Kupujemy meble online. Zacznij od projektu

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by spontanicznie kupić jakiś mebel, kiedy ten się nam spodoba. Jeśli jeśli jednak zależy nam na spójności i dobrze prezentującym się wnętrzu, dobór poszczególnych mebli warto dobrze przemyśleć. Najlepiej będzie, jeśli stworzymy projekt. Nie musi on być dziełem profesjonalnego architekta – w większości przypadków możemy z powodzeniem wykonać go samodzielnie.

Z gotową wizją rozpocznijmy poszukiwania mebli. Inspiracje znajdziemy nie tylko w katalogach czy czasopismach, ale też w sklepach internetowych. Po krótkim rozeznaniu na pewno zorientujemy się, jaką stylistykę oferują poszczególne obecne na rynku marki. Z tą wiedzą dalsze poszukiwania będą dużo szybsze i, co najważniejsze, przyjemniejsze.

Gdzie kupić meble w internecie? Wybieramy sklep

Kiedy już wiemy, które internetowe sklepy meblowe oferują interesujące nas meble, możemy wybrać wśród nich ten najlepszy. Jakimi kryteriami kierować się przy podejmowaniu decyzji? Na pewno ceną – im jest niższa, tym lepiej. Poza nią znaczenie mają jednak również:

  • strona i wiarygodność sklepu: szczególną uwagę zwróćmy na NIP, REGON i dane kontaktowe – pozwolą one zweryfikować, czy mamy do czynienia z realną firmą i uniknąć przesłania pieniędzy oszustom;

  • koszty dostawy: w przypadku mebli bywają one dość wysokie i mogą znacząco wpłynąć na ostateczną cenę;

  • sposób prezentacji mebli: im więcej informacji i zdjęć mebla udostępnia internetowy sklep meblowy, tym łatwiej możemy upewnić się, że będzie on pasował do naszego wnętrza;

  • stan mebli: poza nowymi egzemplarzami, w sklepach możemy znaleźć też używane i powystawowe. Często są one w bardzo dobrym stanie, a pozwalają znacznie zmniejszyć wydatki związane z umeblowaniem mieszkania.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag mebletag internetowy sklep meblowy
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: