Jak kupić bezpieczną bramę?

27-04-2020, 15:16

Brama garażowa musi spełniać ogromną ilość mniej lub bardziej ważnych spraw, aby była warta zakupu i dobrze realizowała swoje zadania. Pośród jednak takich kwestii, jak wygodna użytkowania, czy też wygląd i kolor, warto zwróci uwagę na to, jak bezpieczna jest brama, którą zamierza się zakupić. Co to jednak oznacza to, że brama jest bezpieczną?

Jakimi konkretnie funkcjami i cechami powinna się charakteryzować, aby można było mieć pewność, że dany model jest bezpieczny? Przy zakupie bramy garażowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników. W związku z tym warto korzystać z porad firm specjalizujących się w sprzedaży, serwisie i montażu bram garażowych. Dokonując zakupu nowej bramy garażowej możemy oczekiwać fachowego i bezpłatnego doradztwa. Dodatkowo do każdego zakupu bramy do garażu otrzymamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

bramy

Zabezpieczenie przed włamaniem

Nie da się ukryć, że bezpieczeństwo największej grupie klientów bezpośrednio kojarzyć się będzie z zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Od tego, czy dana brama będzie stanowiła dla potencjalnego złodzieja przeszkodę nie do przejścia, zależeć będzie w głównej mierze to, czy będzie można o niej powiedzieć, że jest bramą bezpieczną. Czym jednak taka brama powinna się charakteryzować?

Dla przykładu warto spojrzeć na to, jak prezentują się bramy Krispol. Posiadają one w swoim wnętrzu specjalne metalowe elementy, które znacznie zwiększają sztywność, ale też i odporność na mechaniczne uszkodzenia bramy. Dzięki temu nie będzie możliwości nie tylko przecięcia bramy, lecz również podważenia jej, aby powstała szczelina umożliwiająca wejście do wnętrza garażu. Odpowiednie zabezpieczenie antywłamaniowe powinno posiadać dodatkowo napęd bramy, który również powinien być zabezpieczony przed wyłamaniem i podważeniem.

Bezpieczeństwo dla zdrowia i życia

Bezpieczeństwo w przypadku bramy garażowej to jednak nie tylko kwestia tego, czy będzie ona odpowiednio mocna i zabezpieczona przed włamaniem. Równie istotną sprawą jest to, czy będzie ona bezpieczna dla zdrowia.

Jakby nie patrzeć w przypadku bramy ma się do czynienia z elementem bardzo ciężkim, ruchomym i zasilanym wysokim napięciem elektrycznym. Jest to więc potencjalnie bardzo niebezpieczne urządzenie, które w skrajnych przypadkach może nawet stanowić zagrożenie dla życia.

Jeśli chce się mieć dobry przykład tego, jak powinny być zabezpieczone takie bramy, dobrze jest przyjrzeć się temu, jak wyglądają bramy przemysłowe krispol. Są to bramy używany głównie na halach magazynowych, które posiadają liczne zabezpieczenia, odbojniki i hamulce w siłownikach, których jedynym zadaniem jest takie zabezpieczenie bramy, aby w żadnym wypadku nie stanowiła zagrożenia dla człowieka. Te same mechanizmy i te same technologie warto szukać również w przydomowych wersjach bram. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że naprawa bram garażowych powinna być przeprowadzana jedynie przez odpowiedni serwis, ponieważ samodzielne próby mogą zakończyć się uszkodzeniem jednego z wielu systemów zabezpieczeń.

Źródło: www.napedy-bram.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag bramy
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: