Jak gazetki promocyjne zmieniły podejście do kupowania?

22-01-2020, 08:55

Gazetki promocyjne stały się nieodłącznym elementem naszych zakupów. Nie tylko pomagają nam dokładnie i sprawnie je zaplanować, ale także sprzyjają oszczędzaniu pieniędzy. Wyniki badań jednoznacznie wskazują, jak wielką popularnością cieszą się gazetki promocyjne. Gazetkę sieci „Biedronka” tylko w zeszłym roku Polacy oglądali tak często, że łącznie spędzili nad nią 1260 lat. Jak to się dzieje, że niezwykła popularność gazetek wciąż rośnie?

wózek zakupy supermarket

Wpływ na zmysły

Eksperci od marketingu w branży handlowej nie mają wątpliwości, że po gazetki sięgamy tak chętnie, ponieważ bardzo mocno działają na nasze zmysły. Czytając ofertę promocyjną danej sieci w formie drukowanej, pobudzamy nie tylko zmysł wzroku, ale także dotyku, przez co odbieramy więcej bodźców zewnętrznych. W przypadku bilbordu, plakatu, ogłoszenia radiowego czy reklamy wyświetlanej na monitorze liczba bodźców jest dużo mniejsza, a co za tym idzie - zdecydowanie mniej zapamiętujemy.

W ostatnich latach sklepy bardzo mocno inwestują też w gazetki w wersji online. To przynosi zresztą zamierzony efekt, bo statystyki wyraźnie pokazują, że liczba użytkowników przeglądających gazetki na komputerach, smartfonach i innych urządzeniach mobilnych stale idzie w górę. Dostęp do nich ułatwiają portale tematyczne, dzięki którym w jednym miejscu możemy znaleźć promocyjne oferty wszystkich sklepów. Dla klientów takie rozwiązanie jest nie tylko wygodnie, ale także korzystne, dlatego serwisy gazetkowe (np. gazetki-promocyjne.pl) rosną w siłę.

Porównanie, planowanie, oszczędzanie

Aby jednak odnieść znaczącą korzyść, musimy przestrzegać trzech złotych zasad korzystania z gazetek promocyjnych. Zaczynamy od porównania, które w praktyce sprowadza się do przeglądania gazetek i zestawiania ofert wybranych sieci handlowych. Planowanie to z kolei oddzielanie rzeczy naprawdę nam potrzebnych od zbędnych, do zakupy których zachęcają nas gazetki. Oszczędzanie - tutaj sprawa jest najprostsza, aczkolwiek wymaga odrobiny zaangażowania i chęci, których często nam brakuje. Jeśli jednak chcemy, aby w portfelu zostało nam kilka groszy więcej, musimy nastawić się na konieczność odwiedzania różnych sklepów, bo tylko tak możemy skorzystać z ich ofert promocyjnych.

Świadome korzystanie z gazetek pozwala więc robić zakupy na chłodno. Sprzyja odcięciu się od szału kupowania i sprawia, że nie ulegamy pokusom. Gazetki zachęcają do przychodzenia do sklepów i zostawiania pieniędzy, ale jednocześnie wzmacniają świadomość klientów, którzy podchodzą do zakupów w bardziej przemyślany sposób. Finalnie dobrze wychodzą na tym wszystkie zainteresowane strony.

Gazetki promocyjne są ciekawe!

Oczywiście porównanie gazetek promocyjnych do książek czy prasy nie jest do końca uczciwie (jedna są darmowe, za drugie trzeba płacić), ale fakty są takie, że to właśnie gazetki czytamy najchętniej i najczęściej. Materiały promocyjne wypuszczane przez sklepy po prostu nas ciekawią, a dodatkowo są bardzo łatwo dostępne, bez względu na to, czy mówimy o wersji fizycznej, czy online. Dokładniej liczby „czytelników” gazetek nie da się jednak określić, szacunkowo idzie ona w miliony. Dość powiedzieć, że aż 88% kupujących przyznaje, że przed przyjściem do sklepu przegląda gazetki promocyjne.

Odsetek zainteresowanych promocjami zapewne będzie rósł, bo sieci prześcigają się w pomysłach na przyciągające promocje, a co za tym idzie - na nowe gazetki. Bo skoro system się sprawdza, to po co od niego odchodzić? Lepiej go udoskonalać i korzystać z coraz większej popularności gazetek promocyjnych, które na dobre zmieniły nasze podejście do zakupów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag gazetki promocyjne
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: