Jak działają autoskupy?

04-11-2019, 13:08

Skupowanie samochodów to zajęcie tysięcy ludzi w Polsce. W każdym większym mieście znajdziemy chociaż jeden zakład i działalność zajmująca się autoskupami. Zazwyczaj przedsiębiorcy Ci skupują każdy rodzaj samochodów, bez względu na stan wizualny i techniczny oraz historię samochodu.

skup aut

Jedną z firm specjalizującą się w tego typu transakcjach jest Skup aut Żyrardów. Wykwalifikowani pracownicy z Żyrardowa obsługują swoich klientów w błyskawicznym tempie, załatwiając wszystkie niezbędne formalności i płacąc gotówkę od ręki. Tak jak wspomnieliśmy, zazwyczaj sprzedać można samochód w każdym stanie i niezależnie od rodzaju i marki. Dlatego jeśli jesteśmy zmuszeni do szybkiego pozbycia się naszego auta, warto skorzystać z usług autoskupu.

Co z samochodem – wrakiem?

Samochód powypadkowy, którego nie da się już naprawić jest zazwyczaj rozbierany na części, które na rynku wtórnym zostają sprzedawane. Sami wiemy, że rzadko do aut posiadających swój wiek kupujemy nowe części. Sprawne używane części mogą pozwolić na dalszą eksploatację starszych samochodów w korzystnej cenie. Pojedyncze elementy takiego samochodu często mogą przedstawiać większą wartość niż pojazd w całości. Każdy liczący się skup aut posiada swój plac, na którym samochody nienadające się do dalszego używana zostają rozbierane. Karoserie takich aut zazwyczaj lądują na złomowisku, natomiast wszystkie odzyskane, nadające się do użycia części zazwyczaj są sprzedawane.

Czy samochody ze skupu trafiają do komisu?

Oczywiście. Wiele samochodów sprzedawanych wymaga niewielkich prac mechaniczno-blacharskich i z powodzeniem trafia z powrotem do użytku. Bardzo często zdarza się, że samochody te pozostają w użytkowaniu jeszcze przez wiele lat. Popyt na samochody np. w autokomisie Żyrardów jest duży. Samochód używany jest tańszy, a przy odpowiedniej konserwacji może posłużyć kierowcy na wiele lat. Samochody nowe błyskawicznie tracą na wartości, dlatego dla wielu ludzi jedynym właściwym wyborem jest samochód używany z komisu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag skup auttag autokomistag Żyrardów
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: