Jak dobierać dekoracje do domu, aby nadać mu indywidualny charakter?

29-04-2021, 10:19

Dom pozbawiony wszelkich dekoracji jest nijaki. Same meble nie uczynią go przytulnym, ani nie nadadzą mu indywidualnego charakteru. To za pomocą dodatków i dekoracji tworzy się niepowtarzalne aranżacje, które zachwycają gości, a domownikom dają poczucie, że znaleźli swoją przytulną przystań, gdzie mogą wypocząć po dniu pracy.

Dekoracje do domu dobierane do stylu wnętrza

Nowoczesne wnętrza nie lubią przesady i przypadkowości. Dekoracje do domu powinny być dobierane zgodnie z zasadą im mniej, tym więcej. Duża ilość bibelotów raczej nie jest wskazana, a jeśli już ktoś je lubi, warto umieścić je w jakiejś gablotce. W modnych obecnie aranżacjach stosuje się jednak oszczędne dekorowanie wnętrz, a w niektórych wręcz stawia się wyłącznie na takie dekoracje do domu, które mogą pełnić także funkcję użytkową, np. wazon, czy zegar. Takie dodatki wybierze z pewnością minimalista, w którego mieszkaniu nie ma miejsca na zbędne przedmioty. W surowym stylu skandynawskim ozdób jest również niewiele, a aranżację ocieplają miękkie tkaniny i drewno. Bardzo popularne są drewniane lampiony, czy również wykonane z drewna szkatułki na biżuterię. Podobną oszczędność widać w stylu industrialnym, gdzie nawet lampy najczęściej sprowadza się do formy bez klosza z odsłoniętymi żarówkami. Modne za to są metalowe dekoracje do domu np. w formie świeczników. Stylem, który dopuszcza więcej ozdób we współczesnych aranżacjach jest z pewnością styl glamour. Aksamitna szkatułka na biżuterię w formie pikowanej kanapy, czy złota ramka na zdjęcia lub czarno-złoty wazon o nietypowym kształcie będzie mile widziany.

Kolor i zapach jako elementy wzbogacające stylowe dekoracje do domu

Jak dobierać dekoracje do domu, aby nadać mu indywidualny charakter?

W doborze stylowych dodatków nie można zapomnieć o roli kolorów i zapachów, które dodadzą aranżacji odpowiedniego klimatu. W stonowanej kolorystyce opartej na pastelach, czy szarościach lub czerni i bieli, ważną rolę odgrywają drobne akcenty kolorystyczne, np. w postaci świec, które dodatkowo dodają klimatu zapachem. Przykładowo w minimalistycznym sterylnie urządzonym wnętrzu limonkowe świeczki spotęgują wrażenie świeżości. Uczyni to zarówno cytrusowy aromat, jak i barwa. Warto przy tym zaznaczyć, że przy wyborze najlepiej postawić na sprawdzone marki, takie jak Yankee Candle produkujące świece zapachowe dobrej jakości o unikalnych, trwałych i wielowymiarowych nutach zapachowych. We wnętrzu urządzonym w stylu ekologicznym lub rustykalnym wrażenie zrobią zielone świece Evergreen Mist o zapachu sosnowego igliwia z dodatkiem innych leśnych aromatów. Marynistycznej stylizacji charakteru dodadzą niebieskie świece zapachowe Beach Escape. To tylko wybrane przykłady na to, jak można zapachem uwiarygodnić aranżację.

Dobrane z wyczuciem stylu dekoracje do domu nadadzą mu indywidualny charakter i odpowiedni klimat. W doborze dodatków warto wziąć pod uwagę stylizację ogólną wnętrza i dostosować do niej kolorystykę dekoracji wykonanych z pasujących do stylu materiałów, a całość uzupełnić zapachem, który uwierzytelni wizualną stronę aranżacji. O wnętrach urządzanych w taki sposób mawia się, że mają duszę.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Ciscofot. Evolution

Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag domtag dekoracjetag świece zapachowe

RSS  pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.