Jak bezpiecznie przewozić zwierzęta?

18-03-2019, 14:50

Zdarza się, że musimy wyruszyć w podróż ze swoim czworonogiem. Do takiej podróży należy się odpowiednio przygotować. Bezpieczeństwo naszego pupila w czasie podróży to także nasze bezpieczeństwo.

mat partnera

Samochód nie jest naturalnym środowiskiem zwierząt, więc mogą one czuć się w nim niepewnie. Pamiętajmy więc o zapewnieniu zwierzęciu jak najlepszych warunków podczas jazdy. Nie wolno zapomnieć o odpowiedniej temperaturze wewnątrz pojazdu Niedopuszczalną sytuacją jest pozostawienie czworonoga samego w aucie w upalne dni, gdyż wnętrze samochodu już po kilku minutach zmienia się w saunę i zaczyna brakować w nim powietrza.

Jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż, nie zapominajmy o postojach, w czasie których należy wypuścić zwierzę na zewnątrz. Nasz pupil musi mieć możliwość załatwienia potrzeb fizjologicznych, koniecznie trzeba zabrać ze sobą wodę, którą należy podać zwierzęciu podczas postoju.

Nie wolno trzymać niezabezpieczonego zwierzęcia na kolanach, nie wolno też pozwolić na to, by zwierzę poruszało się swobodnie w samochodzie podczas jazdy. Nawet najspokojniejsze zwierzę podczas podróży może zachować się nieprzewidywalnie. Wystarczy moment, by nasz pupil stał się zagrożeniem wskakując na kierownicę, pod pedały czy zasłaniając widoczność kierowcy.

Pamiętajmy też, że w chwili gwałtownego hamowania nasze ciało porusza się dalej z tą samą prędkością, jaką jechaliśmy. Gdy pojazd nagle się zatrzyma, wszystko, co nie jest zabezpieczone – pasażerowie bez zapiętych pasów, bagaże, zwierzęta będą lecieć dalej do momentu, gdy uderzą w najbliższą powierzchnię, co przy dużej prędkości może skończyć się nawet śmiercią. Niezabezpieczone zwierzę, również umieszczone w luźno stojącej klatce czy transporterze może samo stracić życie oraz narazić na niebezpieczeństwo ludzi, którzy wraz z nim podróżują.

Przewożenie kotów

W przypadków kotów najlepszym rozwiązaniem jest transporter dla kota. Taki transporter doskonale sprawdzi się również w przypadku małych psów. Spód transportera należy wyścielić ulubionym kocykiem zwierzęcia.

Transporter koniecznie trzeba zabezpieczyć pasami – biodrowym i barkowym i postawić go bokiem do kierunku jazdy. Nie wolno umieszczać transportera na podłodze między przednim i tylnym fotelem. Podczas wypadku zwierzę może zostać zgniecione.

Przewożenie psów

Psy ważące ponad 10 kg można przewozić na tylnym fotelu, należy tylko przypiąć zwierzę specjalnymi pasami. W przypadku mniejszych psów należy postarać się o specjalną klatkę.  

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.