ITC: Zbadamy skargę firmy Apple na Samsunga

03-08-2011, 06:59

Rozpoczyna się formalne postępowanie, w wyniku którego powinniśmy uzyskać odpowiedź na pytanie, czy Samsung skopiował pomysły Apple'a. Wciąż na rozpatrzenie czeka jednak sprawa z powództwa koreańskiej firmy.

Firma Apple poskarżyła się na początku lipca amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu, że Samsung wykorzystuje bezprawnie jej własność intelektualną. Domaga się wstrzymania importu urządzeń z serii Galaxy, gdyż tylko tego typu sankcje Komisja może nałożyć. Był to kolejny etap rosnącego konfliktu między obiema firmami, które wzajemnie oskarżają się o naruszenia patentów. Końca batalii nie widać, zwłaszcza że obie firmy radzą sobie bardzo dobrze tak na rynku smartfonów, jak i tabletów.

>> Czytaj także: Samsung wycofuje pozew przeciwko firmie Apple

Sonda
Czy Play miało prawo wykorzystać badanie UKE?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Komisja poinformowała wczoraj, że podjęła decyzję o formalnym rozpoczęciu postępowania, które wyjaśnić ma, czy koreańska firma faktycznie naruszyła własność intelektualną Apple'a. Nie wiadomo, jaka zapadnie decyzja w analogicznej sprawie, ale z powództwa Samsunga. Zarzuty są identyczne, podobnie jak żądanie - zakaz importu iPhone'ów i iPadów do Stanów Zjednoczonych.

Smaku całej sprawie dodaje fakt, że Samsung jest największym dostawcą głównie półprzewodników Apple'a - zeszłoroczna sprzedaż wyniosła 5,7 mld dolarów. Amerykańska firma ma więc poważny atut w ręku w swoich targach z Koreańczykami. Nikt oczywiście nie spodziewa się, że z dnia na dzień Apple zmieni głównego dostawcę swoich podzespołów. Nie można jednak wykluczyć, że pewne naciski mogą być w tym kontekście wywierane.

>> Czytaj także: Apple chce zakazu sprzedaży tabletów Samsunga w Australii


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031