Czy Internet powinien być traktowany jak globalne dobro wspólne? – na to pytanie już w najbliższy wtorek, 9 czerwca br., będą odpowiadać przedstawiciele organizacji pozarządowych i rządu, naukowcy, przedsiębiorcy i politycy biorący udział w zorganizowanej w Sejmie przez Komisję Administracji i Cyfryzacji konferencji.
Podczas konferencji eksperci ze środowisk pozarządowych, naukowych, administracji publicznej oraz przedsiębiorcy z sektora teleinformatycznego będą mieli okazję do wymiany poglądów na temat praw podstawowych w przestrzeni cybernetycznej, gospodarczych aspektów funkcjonowania Internetu i cyberbezpieczeństwa Polski. Polski punkt widzenia na rozwój Internetu przedstawi marszałek Radosław Sikorski. Wnioski z debaty będą wykorzystane m.in. do sformułowania stanowiska Polski, które zostanie przedstawione na forum globalnym ONZ w grudniu bieżącego roku.
W czasie dyskusji uczestnicy m.in. będą szukać wspólnej odpowiedzi na pytanie, czy Internet powinien być zarządzany przez organizacje państwowe, czy też być ponadpaństwową przestrzenią, która wymaga własnych autonomicznych regulacji tworzonych oddolnie. Ponadto eksperci będą dyskutować na temat wolności w Internecie, neutralności sieci oraz jej ram prawnych. Zastanowią się czy narodowi prawodawcy mogą się dostosować do nowych globalnych reguł oraz skutecznie chronić prawa polskich użytkowników sieci.
10 lat temu odbył się Światowy Szczyt Społeczeństwa Informacyjnego (World Summit on Information Society, WSIS). Obecnie w wielu krajach trwa przegląd stanu wdrażania przyjętych wówczas postanowień, którego kulminacją będzie spotkanie wysokiego szczebla w Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych w grudniu tego roku. Na wielu światowych forach odbywają się debaty na temat przyszłości funkcjonowania Internetu oraz zarządzania nim. Zorganizowana w Sejmie konferencja jest polskim wkładem w ogólnoświatową dyskusję i określenie propozycji dalszych działań.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Blokada The Pirate Bay bez pozytywnego wpływu na przychody serwisów oferujących płatne treści