Internet do 100 Mb/s w całej sieci Asta-Net

19-08-2010, 10:48

W listopadzie 2009 r. firma Asta-Net wdrożyła technologię DOCSIS 3.0, umożliwiającą świadczenie usług dostępu do internetu z prędkością do 100 Mb/s. Po kilku miesiącach zaawansowanych prac nad poszerzaniem dostępności tej usługi, z szybkiego internetu mogą korzystać już wszyscy klienci znajdujący się w zasięgu sieci kablowej Asta-Net.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Sonda
Z jakiej prędkości internetu korzystasz?
  • 1-2 Mb/s
  • 3-4 Mb/s
  • 5-20 Mb/s
  • Powyżej 21 Mb/s
wyniki  komentarze

 DOCSIS (ang. Data Over Cable Service Interface Specification) jest stosowany przede wszystkim w USA, podczas gdy EURODOCSIS to system używany głównie w Europie. Standard ten pozwala na prędkości przesyłania danych do 1 Gb/s.

W 2009 roku firma Asta-Net zapowiedziała wprowadzenie prędkości do 200 Mb/s. We wrześniu Dialog chce wprowadzić internet o prędkości do 1 Gb/s we Wrocławiu, Łodzi, Legnicy, Lubinie, Zielonej Górze, Bielsko-Białej i Aleksandrowie Łódzkim.

>> Czytaj też: 120 Mbps w UPC Polska

Pakiety internetowe oparte na technologii DOCSIS 3.0 - NET Turbo i NET Turbo MAX są już dostępne w całej sieci przewodowej Asta-Net. Teraz mieszkańcy zarówno Piły, jak i Złotowa, Ujścia, Krajenki oraz Wyrzyska mogą korzystać z szybkiego internetu o prędkości do 100 Mb/s.

Cennik usług Asta-Net
fot. - Cennik usług Asta-Net
 - Zgodnie z założeniami realizujemy strategię udostępniania wszystkich usług z naszej oferty mieszkańcom będącym w zasięgu Asta-Net. Także w przypadku Złotowa chcemy, by wraz z przejęciem tamtejszego operatora - Enternet Plus - nowo pozyskani abonenci mogli korzystać z najlepszych jakościowo rozwiązań telekomunikacyjnych. Efektem tego jest rozszerzenie wdrożenie w całym Złotowie (a więc i dla dotychczasowych abonentów) systemu transmisji danych DOCSIS 3.0, umożliwiającego klientom korzystanie z pakietów NET Turbo i NET Turbo MAX (do 100 Mb/s) – mówi Paweł Kądziela, dyrektor ds. Marketingu Asta-Net.

>> Czytaj też: Internet o prędkości do 200 Mbps w Asta-Net

Usługa NET Turbo (do 50 Mb/s pobierania danych i do 3 Mb/s wysyłania danych) oferowana jest w cenie 399 zł, a NET Turbo MAX (do 100 Mb/s pobierania danych i do 5 Mb/s wysyłania danych) za 999 zł.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.