Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Interesujesz się inteligentnym zarządzaniem energią? Weź udział w hackathonie "Switch to Smart"

05-11-2018, 21:37

"Switch to Smart" to trzeci hackathon w cyklu "Wielkie Wyzwania Programistyczne". Konkurs jest częścią programu "Włącz się na przyszłość", który promuje wśród konsumentów rozwiązania z obszaru smart energy. Celem hackathonu jest stworzenie narzędzi, które pozwolą odbiorcom energii elektrycznej efektywniej nią zarządzać w gospodarstwach domowych.

Współczesne mieszkania wyposażone są w wiele urządzeń elektrycznych, a rachunki za prąd stanowią ważną pozycję w budżetach domowych. W takiej sytuacji zastępowanie urządzeń pobierających dużo energii elektrycznej ich energooszczędnymi odpowiednikami staje się coraz bardziej uzasadnione. Zmniejszony pobór prądu przez indywidualnych odbiorców ma także znaczenie dla dostawców energii, ponieważ pozwala na redukcję kosztów rozbudowy sieci przesyłowych czy elektrowni. Niestety, przy ograniczonym budżecie domowym wymianę energochłonnych urządzeń trzeba rozłożyć w czasie. Dlatego świadomość, jakie urządzenia pobierają najwięcej energii elektrycznej i które z nich warto wymienić w pierwszej kolejności, ma duże znaczenie. Z pomocą przychodzą tu inteligentne urządzenia pomiarowe pozwalające na monitorowanie zużycia energii. Dzięki nim możliwe jest zobrazowanie poboru energii elektrycznej w dowolnym okresie i z dużą dokładnością.

Dzięki inteligentnym licznikom instalowanym w ramach programu „Włącz się na przyszłość” można wygodnie monitorować wykorzystanie energii elektrycznej za pomocą aplikacji mobilnej. Zadaniem uczestników hackathonu „Switch to Smart” będzie stworzenie jeszcze bardziej precyzyjnych narzędzi pozwalających wykrywać najbardziej energochłonne urządzenia i – w dalszej perspektywie – regulować zużycie prądu. Zwycięzcy będą mogli podjąć współpracę przy projekcie „Włącz się na przyszłość” i wraz z ekspertami wdrożyć w życie swoje rozwiązanie.

Hackathon „Switch to Smart” odbędzie się w dniach: 10–18 listopada 2018 r. (I etap – internetowy) i 24 listopada 2018 r. w godz. 10:00–19:00 (II etap – w Centrum Technologii ICM w Warszawie). Konkurs skierowany jest do wszystkich osób posiadających wiedzę i umiejętności w zakresie programowania. Uczestnicy mogą się zgłaszać jako zespoły 2–3-osobowe. Dla trzech najlepszych projektów przewidziano nagrody – ich pula wynosi 18 tysięcy zł. Zwycięski zespół otrzyma 8 tysięcy zł. 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: „ComputerWorld”, Klub CIO oraz „Magazyn CEO”. Więcej szczegółów na temat hackathonu „Switch to Smart” można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Uniwersytet Warszawski


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Moda na kobiece voicebotyOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data