Intel: Dwurdzeniowe procesory dla Androida są tylko na pokaz

11-06-2012, 11:18

2-rdzeniowe urządzenia z Androidem pojawiły się jeszcze przed tym, jak "Zielony Robot" zaczął wspierać tego typu układy. Zdaniem Intela nawet najnowsze wersje platformy mobilnej od firmy Google bardzo słabo radzą sobie z takimi procesorami.

Oficjalnie Android wspiera 2-rdzeniowe procesory od kwietnia ubiegłego roku, gdy udostępniono platformę w wersji 2.3.4. O tym, że w praktyce użytkownicy zyskali bardzo niewiele, próbuje natomiast przekonać Intel - donosi serwis PocketNow (zob. Intel Questions Android Multi-Core Efficency; Who’s To Blame?).

Czytaj także: 11-calowy tablet Compal z procesorem...  AMD

Mike Bell z firmy Intel zauważa, że aby system dobrze sobie radził z kilkoma rdzeniami, musi mieć w odpowiedni sposób rozwinięty moduł zarządzania wieloma wątkami. Przyjrzałem się wielu dostępnym implementacjom tego typu technologii na rynku i moim zdaniem wcale nie jest oczywiste, że oprogramowanie wykorzystuje możliwości sprzętu w sposób adekwatny do kosztów - uważa Bell.

- Sposób, w jaki to jest obecnie zaimplementowane w Androidzie, nie pozwala na efektywne wykorzystywanie wielu rdzeni tak, jakby można - tłumaczy Bell. - Część tej pracy mogłaby zostać wykonana już przez twórców zintegrowanych układów obliczeniowych, jednak zwyczajnie nie chciało im się tego robić.

Warto zauważyć, że Intel krytykujący 2-rdzeniowe procesory dla Androida sam produkuje urządzenia z myślą o "Zielonym Robocie", które mogą się pochwalić na razie tylko jednym rdzeniem. Niedawno w Europie pojawił się pierwszy smartfon z procesorem Intela, którego produkcją zajęło się Gigabyte. W przyszłości z pewnością przekonamy się, czy amerykański koncern przestanie krytykować możliwości Androida, gdy sam udostępni smartfona z 2-rdzeniowym układem obliczeniowym.

Czytaj także: Laptopy Intela z technologiami lotniczymi


Źródło: PocketNow
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy