Intel zanotował najwyższy od ponad 30 lat wzrost przychodów między II a III kwartałem. Przychody firmy w trzecim kwartale 2009 roku wyniosły 9,4 mld USD. To o 1,4 mld USD więcej niż w II kwartale br., który także był znacznie lepszy niż się spodziewano. Humor spółce popsuła wtedy jedynie wysoka kara nałożona na Intela przez Komisję Europejską.
reklama
W III kwartale 2009 roku Intel kontynuuje wzrost zapoczątkowany w II kwartale br. Wtedy tylko kara nałożona przez Komisję Europejską pozbawiła Intela blisko miliardowego zysku. Obecnie jest już się z czego cieszyć.
- Dobre wyniki Intela w trzecim kwartale podkreślają wagę komputeryzacji w naszym życiu. Jest to także dowód znaczenia innowacji technologicznych jako sposobu na wywołanie ożywienia gospodarczego – powiedział Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny Intela.
Przychody Intela w trzecim kwartale wyniosły 9,4 mld USD, marża brutto przekroczyła oczekiwania firmy i była w tym okresie na poziomie 57,6 procenta, czyli wyższa o 7 punktów procentowych niż kwartał wcześniej. Pozostałe wskaźniki także poszły w górę w stosunku do II kwartału 2009 r. Zysk operacyjny wyniósł 2,6 mld USD, zysk netto - 1,9 mld USD, a zysk na akcję 33 centy - poinformowali przedstawiciele producenta sprzętu komputerowego.
W minionym okresie Intel odnotował rekordową sprzedaż procesorów i chipsetów Intel Atom, z których przychody zwiększyły się o 15 procent, do 415 mln USD. W porównaniu do poprzedniego kwartału, przychody działu Mobility Group wzrosły natomiast o 19 procent, działu Digital Enterprise Group o 14 procent.
W porównaniu do II kwartału zmniejszył się także - o 315 mln USD - poziom zapasów magazynowych. W III kwartale Intel wydal na badania, fuzje i przejęcia 2,75 mld USD, a koszty restrukturyzacji i trwałej utraty wartości aktywów wyniosły 63 mln USD i okazały się wyższe od oczekiwań firmy.
Intel poinformował ponadto, że strata netto z inwestycji kapitałowych, odsetek i innych była mniejsza niż oczekiwała spółka i wyniosła 47 mln USD.
- Tak dobra dynamika w obecnych warunkach gospodarczych oraz czołowa pozycja pod względem produktowym pozwalają nam ze spokojem myśleć o perspektywach naszej firmy w przyszłości - cieszy się Otellini. - Przed nami przełomowy proces technologiczny 32 nm, który zapoczątkuje nową falę innowacji, począwszy od potężnych platform serwerowych Intel Xeon, poprzez wydajne procesory Intel Core, aż po zużywające niewielkie ilości prądu układy Intel Atom.
Spółka przewiduje kolejne wzrosty w 4 kwartale br.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*