Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Intel chce komputerów, które będą się uczyły

24-05-2012, 12:26

Intel otworzył nowe centrum badawcze w Izraelu, gdzie zamierza pracować m.in. nad maszynami, których działanie przypominałoby pracę mózgu - ujawniają pracownicy koncernu w rozmowie z reporterami.

robot sprzątający

reklama


- Maszyny, które potrafią się uczyć, to bardzo ciekawa szansa - powiedział Justin Rattner z Intela (zob. Reuters, Intel eyes future with computers that learn).

Czytaj także: Intel: ARM nie ma szans bez wsparcia

- Pomimo nazwy, smartfony to raczej niezbyt mądre urządzenia - powiedział Rattner. - Mój smartfon nie wie o mnie niczego więcej niż wtedy, gdy go kupiłem. W przyszłości wszystkie urządzenia będą nas traktowały bardziej indywidualnie i lepiej dopasowywały się do naszych potrzeb.

W nowym laboratorium na terenie Izraela będą trwały prace nad prostymi aplikacjami i urządzeniami, które mają poprawiać nasze codzienne życie. Smartfony, które będą nieustannie zapisywały wszystkie wykonywane przez ich użytkowników zadania, prawdopodobnie będą dostępne już w 2014-2015 roku - powiedział szef technologii Intela.

Intel, który ostatnio zbroi się w patenty, poinformował również, że w ciągu najbliższych 10 lat pojedyncze procesory będą posiadały więcej tranzystorów niż liczba neuronów w mózgu. Amerykański koncern już teraz współpracuje m.in. z producentami ubrań, które w przyszłości będą naturalnym rozszerzeniem ludzkich zmysłów.

Czytaj także: Intel: Apple nie może nas zignorować


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

HP zwolni 27 tys. pracowników

Źródło: Reuters



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E