Integracja MSN z Renren

24-08-2011, 07:20

Renren Networks i Microsoft będą współpracować w zakresie komunikatora internetowego oraz serwisu społecznościowego w Chinach.

Na początku maja chińska firma Renren Network weszła na giełdę papierów wartościowych w Nowym Jorku. Debiut społecznościowego serwisu dał inwestorom 30-procentowy zarobek. Chińczycy zamierzają dalej się rozwijać, dlatego też podjęte zostały kroki na rzecz umocnienia swojej pozycji na lokalnym rynku.

>> Czytaj także: Polska gra zdobywa popularność w Azji

Sonda
Microsoft zyska na współpracy z Chińczykami
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

W tym celu podpisana została umowa o współpracy z Microsoftem. Jak podaje agencja Reuters, dotyczy ona utworzenia w Chinach spółki joint venture z amerykańskim gigantem, która zajmować się będzie komunikatorem internetowym. Ze strony Microsoftu dotyczyć więc będzie ona usługi MSN.

Komunikatory obu firm zapewnią uniwersalne logowanie, współdzielenie zdjęć oraz statusów między platformami. Liu Jian, dyrektor operacyjny Renren, dodał, że jest to sytuacja, w której obie firmy zyskują.

Dla Microsoftu to kolejny poważny partner w Państwie Środka. W zeszłym miesiącu firma poinformowała o rozpoczęciu współpracy z chińską wyszukiwarką Baidu, której dostarczy wyszukiwanie w języku angielskim.


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Renrentag MSNtag Microsofttag komunikatorytag Chiny
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy