Innowacja w dziedzinie prania: nowa pralka od LG sama dopasowuje ustawienia i potrzebną ilość detergentu

12-01-2020, 14:32

LG prezentuje innowacyjną pralkę nowej generacji, wyposażoną w technologię AI DD, (Artificial Intelligent Direct Drive), a także w funkcję diagnostyczną Proactive Customer Care, opartą na sztucznej inteligencji. Urządzenie zaprezentowano podczas targów CES oraz uhonorowano nagrodą 2020 CES Innovation Award.

Nowa pralka LG wykrywa objętość i ciężar każdego wsadu oraz dzięki sztucznej inteligencji i zaawansowanym czujnikom rozpoznaje rodzaj tkanin włożonych do bębna. Następnie, wykorzystując technologię głębokiego uczenia, urządzenie porównuje zebrane informacje z ponad 20 tysiącami punktów danych dotyczącymi użytkowania pralki i na tej podstawie dobiera optymalne ustawienia programu. Celem jest uzyskanie najwyższej skuteczności usuwania zabrudzeń i zmniejszenie uszkodzenia tkanin do 15 procent*.

AI DD, czyli inteligentne pranie

Inteligentna pralka LG potrafi rozpoznać mieszaną kolekcję ubrań zawierającą na przykład podkoszulki i spodnie (odróżniając je od pościeli, delikatnych ubrań oraz innych zestawów tkanin), a następnie indywidualnie dobrać rodzaje ruchów bębna, temperaturę i czas trwania cyklu gwarantujące optymalny rezultat prania. Nowo opracowana przez LG funkcja ezDispense uwalnia użytkowników od konieczności zastanawiania się nad tym, jaką ilość detergentu należy dodać. Precyzyjnie i w optymalnym czasie dozuje płyn do prania oraz zmiękczacz do tkanin – odpowiednio do wielkości i rodzaju wsadu. Natomiast, dzięki funkcji LG Smart Pairing, pralka automatycznie informuje kompatybilną z nią suszarkę LG o ustawienia odpowiednich dla danego wsadu, co ma przekładać się na efektywność prania.

Za pomocą aplikacji LG ThinQ inteligentna pralka może też połączyć się asystentem Amazon Alexa i przesyłać powiadomienia na przykład o kończącym się zapasie detergentu. Korzystając z aplikacji użytkownicy mogą włączyć usługę Amazon Dash Replenishment w celu automatycznego zamawiania wstępnie wybranych środków, takich jak płyn do prania lub zmiękczacz do tkanin.

Komfort i bezpieczeństwo

Pralka AI DD współpracuje z proaktywną funkcją diagnostyczną Proactive Customer Care, która gwarantuje dostęp do pomocy technicznej opartej na sztucznej inteligencji. Ta opcja ma zapewnić konsumentom poczucie bezpieczeństwa i pomóc w utrzymywaniu optymalnej i niezawodnej pracy urządzenia. Funkcja ta może z wyprzedzeniem informować użytkowników o problemach, które mogą wystąpić, a także przyspieszać wykonywanie napraw i przekazywać wskazówki dotyczące utrzymywania pełnej wydajności urządzeń LG.

Inteligenta pralka LG

Zaawansowane funkcje

Oprócz funkcji opartych na sztucznej inteligencji, nowa pralka LG została wyposażona w dodatkowe rozwiązania takie jak:

 

  • funkcję TurboWash™ 360, która kierując silne strumienie wody z detergentem z różnych stron umożliwia głębokie wnikanie detergentu w tkaniny, a w rezultacie umożliwia pranie dużych wsadów w niecałe 30 minut,
  • dysze 3D Multi Spray wyrzucające strumienie wody jednocześnie w pięciu różnych kierunkach wspomagające usuwanie silnych zabrudzeń,
  • pralka LG TWINWash™ pozwala zaoszczędzić czas dzięki możliwości jednoczesnego prania dwóch wsadów. Małe wsady można prać w kompaktowym module LG TWINWash™, znajdującym się pod główną pralką, podczas gdy większe wsady są prane w głównym bębnie.

 

Nowa pralka LG, która zadebiutowała na targach CES, pojawi się w sprzedaży w Ameryce Północnej w pierwszym półroczu 2020, a następnie będzie wprowadzana na kolejne rynki.

Nową pralkę AI DD oraz wiele innowacyjnych urządzeń można obejrzeć odwiedzając stoisko LG (nr 11100, Central Hall, Las Vegas Convention Center) podczas targów CES 2020 w dniach 7-10 stycznia.

*Na podstawie niezależnych testów przeprowadzonych przez Intertek, porównanie pralek LG WM4500HBA i WM3900HWA przy programie standardowym i wsadzie 3,6 kg odzieży. Wyniki mogą różnić się w zależności od rodzaju wsadu oraz warunków otoczenia.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31