Indywidualni inwestorzy mogą jeszcze przez dwa dni zapisywać się na akcje InPost S.A.

22-09-2015, 18:52

W środę (23 września) kończą się zapisy dla drobnych inwestorów na akcje oferowane w ofercie publicznej InPost S.A., czołowego dostawcy usług pocztowo-logistycznych. Ostateczna cena sprzedaży ustalona zostanie w czwartek 24 września.

Cena maksymalna, po której inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje InPost S.A., wynosi 33 zł. za sztukę, a minimalny zapis to 10 sztuk akcji. Transza przewidziana dla inwestorów indywidualnych to około 15% sprzedawanych akcji. W Pierwszej Ofercie Publicznej InPost S.A. oferowanych jest 4,62 mln istniejących akcji, czyli 40% kapitału zakładowego Spółki. Oferta może zostać zwiększona do 5,77 mln akcji.

Swoje zainteresowanie udziałem w ofercie zadeklarował w minionym tygodniu Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, który rozważa nabycie do 20 proc. oferowanych akcji. 

InPost S.A. w prospekcie przedstawił założenia strategiczne, które zakładają dalsze umacnianie pozycji rynkowej oraz optymalizację modelu biznesowego. Duży nacisk w ostatnich kilkunastu miesiącach położony został na wzmocnienie sprzedaży usług dla administracji publicznej. Spółka zamierza w tym roku wziąć udział w co najmniej 700 przetargach w sektorze publicznym i stale zwiększać tę liczbę w kolejnych latach.

W prospekcie znalazł się także zapis o polityce dywidendowej Spółki. Zgodnie z nim, Zarząd InPostu będzie rekomendował wypłatę minimum 50% zysku netto na dywidendę poczynając już od tego roku.

 

Najważniejsze założenia strategiczne InPost:

  • wykorzystanie potencjału wynikającego z osiągnięcia przez sieć obsługi w 2014 r. zasięgu ogólnopolskiego;
  • rozwój produktów dedykowanych poszczególnym grupom odbiorców przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych;
  • optymalizację i unifikację sieci placówek;
  • rozwój w segmencie przesyłek kurierskich;
  • rozszerzenie portfela świadczonych usług o procesy komplementarne z działalnością pocztową;
  • rozwój działalności cross-border.

 

Środki pozyskane ze sprzedaży akcji mają zostać przeznaczone przez właściciela Spółki, Grupę Integer.pl na rozwój działalności paczkomatowej.

Przewidywany termin debiutu giełdowego to 9 października.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.