Ile kosztuje kontener na gruz? To tańsze niż ci się wydaje!

19-02-2020, 06:59

Planujesz prace remontowo-budowlane i nie wiesz co zrobić z powstałymi odpadami? Jeśli jeszcze nie wyrzuciłeś ich do zwykłego pojemnika, to znaczy, że wiesz, jakie są tego konsekwencje. Zgodnie z prawem kontener na odpady komunalne nie może zawierać kamieni, ceramiki, betonu i innych podobnych materiałów budowlanych. Jedynym rozwiązaniem jest wywóz gruzu przez prywatną firmę po uprzednim podstawieniu kontenera na odpady pod nasz adres. Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci? Nie tak dużo, jakby się zdawało...

kontener na gruz

Ile kosztuje kontener na gruz?

Trzeba nam wiedzieć, że tak w jak w przypadku odpadów komunalnych, tak i w odpady budowlane podlegają recyklingowi. Trzeba je sortować i klasyfikować jako te, które można odzyskać, oraz te, które nie nadają się do ponownego wykorzystania. Spora część gruzu jest przetwarzana na drobne frakcje i wykorzystywana dalej, np. w budownictwie drogowym. Dlatego też cena kontenera na śmieci będzie różnić się w zależności czy będziemy tam składować grunt po remoncie, składający się ze skutych resztek przegród konstrukcyjnych i ceramiki, czy znajdą się tam też np. fragmenty instalacji, stare meble, ziemia itd.

Ile kosztuje kontener na śmieci segregowane? Cena to ok. 100 – 120 zł za pojemnik o powierzchni użytkowej 2 metrów sześciennych. Jeśli zaś chcemy składować gruz w jednym pojemniku na odpady, wówczas cena wywozu odpadów będzie wyższa. O ile? Średnio firmy liczą sobie aż dwukrotnie więcej za obiór gruzu zmieszanego. To spora różnica, prawda?

Odpady specjalne, takie jak odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, azbest, wełna mineralna itp. podlegają osobnej wycenie. Cena kontenera na odpady poremontowe jest wtedy także wyższa. Jeśli dysponujemy niewielką ilością tego typu odpadów zawsze pozostaje możliwość skorzystania z samodzielnego dowozu do punktu PSZOK, który powinien znajdować się w naszej gminie. Ilość odpadów jest jednak ograniczona, a żeby skorzystać z punktu zbiórki odpadów komunalnych trzeba być mieszkańcem danej gminy i móc to udowodnić.

Gdzie zamówić kontener na śmieci?

Tego typu usługi świadczą prywatne firmy. Koszty składowania i wywozu gruzu nigdy nie leżą po stronie jednostek komunalnych i nikt nie załatwi za nas tego tematu. Dlatego z odpowiednim wyprzedzeniem warto zamówić kontener na odpady w jednej z lokalnych firm. Wiele z nich posiada możliwość rezerwacji online – wówczas w odpowiednim dla nas terminie dostarczony zostanie kontener na odpady, a następnie we wskazanym dniu i godzinie, firma odbierze go. I po problemie!

Warto jednak dodać, że czasami lokalizację kontenera trzeba omówić z lokalnymi jednostkami, np. spółdzielnią mieszkaniową. Kontener na odpady nie może utrudniać wjazdu lub wyjazdu na dany teren oraz zagrażać mieszkańcom.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ochrona środowiskatag ekologia
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: