Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Idealny plac zabaw dla dzieci - o czym warto pamiętać?

27-09-2021, 08:40

Place zabaw to coś, co każdy z nas pamięta ze swojego dzieciństwa. Zabawa na świeżym powietrzu, kontakt z rówieśnikami, zdrowa dawka ruchu i mnóstwo przeżytych przygód: place zabaw mogą zapewnić naprawdę wiele! O co warto zadbać na placu zabaw, by atrakcje były bezpieczne, a dzieci usatysfakcjonowane możliwościami?

  • Producent placów zabaw - atesty
  • Place zabaw - jakie wyposażenie?
  • Plac zabaw - akcesoria
  • Dlaczego warto korzystać z placu zabaw?
Idealny plac zabaw dla dzieci - o czym warto pamiętać?

Producent placów zabaw - atesty

Nie każdy producent placów zabaw dba o odpowiednią jakość wykonania wszystkich produkowanych elementów - a jest to kwestia kluczowa! Bezpieczny plac zabaw uchroni nasze dziecko przed niebezpiecznymi wypadkami, uszkodzeniami ciała i niefortunnymi zdarzeniami. Dobrej jakości wyposażenie placów zabaw powinno posiadać wszystkie niezbędne atesty - certyfikowane place zabaw zostały z pewnością doskonale sprawdzone i gwarantują bezpieczeństwo. 

Kolorowe place zabaw mogą być wykonane z różnorodnych materiałów - często stosowane są metalowe, plastikowe i gumowe elementy. Place zabaw plastikowe są obecnie standardem: są stosunkowo tanie, trwałe, a poszczególne elementy są lekkie. Warto zwrócić uwagę na to, by urządzenia służące dzieciom do zabawy nie posiadały żadnych ostrych krawędzi ani wystających elementów. Bezpieczne place zabaw to również takie, na których poszczególne akcesoria znajdują się w odpowiednich odległościach od siebie - dzięki czemu bawiące się dzieci nie stanowią zagrożenia dla siebie nawzajem. 

Place zabaw - jakie wyposażenie?

Plac zabaw - jak wyposażyć go idealnie? Warto zadbać, by zestawy zabawowe były dostosowane do wieku dzieci i ich potrzeb. Każdy plac zabaw powinien gwarantować bezpieczną zabawę i zapewniać sposoby spędzania czasu na świeżym powietrzu - niezależnie od tego, jakie są aktualne warunki atmosferyczne. 

Producenci placów zabaw mają w ofercie urządzenia zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci. Najmłodsi chętnie pobawią się na niskich huśtawkach, w piaskownicy lub na niezbyt stromej zjeżdżalni. Starsi docenią większe huśtawki, tory przeszkód, akcesoria do wspinaczki i panele edukacyjne. Na każdym placu zabaw powinna znaleźć się altana, w której można schować się w razie pogorszenia pogody.  

Plac zabaw - akcesoria

Na każdym placu zabaw warto zadbać o dodatkowe akcesoria, które podniosą poziom bezpieczeństwa podczas codziennej zabawy. Na rynku znajdziemy produkty, które umożliwią zabezpieczenie odpowiednich elementów. Są nimi na przykład zaślepki na śruby, a także nakładki na metalowe i plastikowe końcówki. Warto zadbać o pokrywę do piaskownicy - dzięki czemu piasek będzie chroniony przed zanieczyszczeniami. Ważne są także elementy dekoracyjne - nie wpływają na bezpieczeństwo, ale sprawdzają, że spędzanie czasu na placu zabaw jest przyjemniejsze. 

Place zabaw marki SPIL - jakość i bezpieczeństwo

Wybierając urządzenia na plac zabaw, warto zdecydować się na produkty sprawdzonej marki. Niemiecka firma SPIL jest na rynku już od wielu lat - dzięki czemu każde urządzenie zaprojektowane jest w sposób przemyślany, bezpieczny i atrakcyjny. Projekty są funkcjonalne, a przy tym estetyczne - lata doświadczenia sprawiają, że realizacja przebiega na najwyższym możliwym poziomie. Wszystkie produkty marki SPIL posiadają certyfikat PN-EN 1176-1:2017-12.

Place zabaw to miejsca, które nie tylko dają dzieciom masę atrakcji - są także korzystne dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Place zabaw dla dzieci powinny być jednak tworzone w przemyślany sposób, tak, by były bezpieczne i nie stanowiły dla najmłodszych zagrożenia. Warto dobrze dobrać wyposażenie placu zabaw, wybierając urządzenia oznaczone certyfikatami i atestami. 


Ostatnie artykuły:


fot. Sean Do


fot. Matryx
Tematy pokrewne:  

tag plac zabawtag nolstag nolh


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031