IBM zamierza spełnić długoterminowe prognozy

13-03-2012, 17:52

Dyrektor generalna IBM zapewniła w liście do akcjonariuszy, że kierowana przez nią firma jest na dobrej drodze, by spełnić długoterminowe prognozy. Dotychczasowe wyniki koncernu również napawają optymizmem.

Virginia Rometty zapewniła, że IBM jest "na dobrej drodze", by wygenerować w 2015 roku zysk przekraczający 20 dolarów na akcję. W ubiegłym roku wskaźnik ten dla amerykańskiego koncernu wynosił 13,44 dolara.

Czytaj także: IBM: Przychody o 7 proc. w górę

- Jesteśmy w unikalnej pozycji, by generować zyski z nowych naturalnych zasobów, którymi są ogromy informacji płynące od ludzi - tłumaczy Rometty. - Nasza silna strategiczna pozycja, a także dobre wyniki finansowe oraz stabilne przychody dają nam pewność, że osiągniemy sukces w kolejnych pięciu latach.

Optymistyczny ton listu szefowej IBM jest jak najbardziej uzasadniony. Niedawno akcje koncernu sięgnęły rekordowych cen, a za jedną trzeba było zapłacić ponad 200 dolarów. Przez ostatnie trzy lata cena walorów firmy wzrosła o 140%.

Rometty jest pierwszą kobietą w ponad 100-letniej historii IBM obejmującą stanowisko CEO. Pod jej rządami koncern ma się nadzwyczaj dobrze, w związku z tym rada nadzorcza postanowiła niedawno podwoić jej wynagrodzenie. Przychody IBM za ubiegły rok przekroczyły 107 miliardów dolarów.

Czytaj także: IBM dobrze radzi sobie pod okiem nowej szefowej


Źródło: IBM, Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy