Dostarczenie enterprises secure mail dla smartfonów Android, iPhone oraz Nokia Symbian to tylko jedna z wielu nowości ogłoszonych przez IBM. Ponadto firma poinformowała o nowych rozwiązaniach w Lotus Sametime oraz w oprogramowaniu do pracy grupowej.
IBM ogłosił plany poszerzenia swojej oferty komunikacji mobilnej klasy enterprise w kolejnej wersji Lotus Notes Traveler. Znajdą się tam poczta, kalendarz i wsparcie kontaktów dla wersji 2.0 i 2.1 systemu operacyjnego Google Android.
Jest też nowa aplikacja IBM na iPhone (Lotus Notes Traveler Companion), która służy do przeglądania zakodowanej poczty. Aplikacja wymaga oprogramowania Lotus Notes Traveler 8.5.1.
Z kolei partnerstwo IBM i Nokii doprowadziło do powstania wielu możliwości współpracy na smartfonach Nokii, włączając w to IBM Lotus Notes Traveler, IBM Lotus Mobile Connect, IBM Lotus Sametime i IBM WebSphere Portal oraz aplikacje na bazie XPages zbudowane za pomocą oprogramowania IBM Domino Designer. Lotus Connections działa również ze smartfonami Nokii na platformie Symbian, umożliwiając użytkownikom współpracę z sieciami społecznościowymi, uaktualnianie informacji oraz dostęp do współdzielonych plików podczas podróży.
Przyszła wersja oprogramowania Lotus Sametime dla smartfonów Nokii na platformie Symbian zaoferuje użytkownikom sygnalizację dostępności, a Lotus Sametime Unified Telephony zapewni funkcję "click-to-call" w języku użytkownika w książce adresowej. Nowe funkcje Lotus Sametime dla urządzeń Nokia będą dostępne w sprzedaży do końca 2010 roku.
IBM przedstawił też nowe funkcje rozwiązania IBM Lotus Sametime, w tym spotkań online i rozszerzonej integracji plików audio i wideo, które ułatwiają komunikację i współpracę grupową.
Lotus Sametime 8.5 oferuje funkcję rozpoczynania lub dołączania się do spotkania za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownicy mogą zapraszać uczestników do spotkania, przeciągając ich nazwy z listy kontaktowej komunikatora i upuszczając je w odpowiednim miejscu. Uczestnicy mogą również akceptować zaproszenia na spotkanie za pomocą jednego kliknięcia i przesyłać wszelkie materiały dotyczące spotkania metodą "przeciągnij i upuść".
W najnowszej wersji Lotus Sametime funkcje always-ready oraz reservation-less meetings, które oferują zabezpieczenie sal konferencyjnych hasłem, są zawsze dostępne. Dzięki temu spotkanie w trybie online można rozpocząć natychmiast. Dokumentacja, w tym czas trwania spotkania oraz prezentacje, może być przechowywana w spersonalizowanych pokojach konferencyjnych i wykorzystywana w przyszłości.
Ponadto Lotus Sametime oferuje nowego klienta Web, opartego o nowy zestaw narzędzi Web 2.0, które ułatwiają firmom integrację możliwości Lotus Sametime z ich aplikacjami i witrynami. Na przykład, firma może zamieścić na swojej stronie internetowej sygnalizację dostępności, komunikator, funkcje "Click-to-Call" i "Click-to-Meet", aby klienci mogli na stronie internetowej firmy rozpoczynać rozmowy lub zadawać pytania za pomocą jednego kliknięcia.
Więcej informacji o rozwiązaniu UC (unified communications ) firmy IBM, w tym Sametime 8.5, znajduje się na stronie firmy.
IBM zaprezentował też udoskonalenia w oprogramowaniu IBM wspomagającym współpracę w zespołach, np. Lotus Quickr i IBM Lotus Connections, które przyczynią się do poprawy efektywności i rozwoju współpracy w organizacjach.
Nowa wersja Lotus Quickr oferuje możliwość uproszczonego korzystania z biblioteki Lotus Quick, łatwą w obsłudze kontrolę dokumentów oraz przeprojektowane forum dyskusyjne w dodatku do nowych funkcji, takich jak kosz oraz folder bezpieczeństwa.
Kolejna wersja Lotus Quickr ma też zapewnić udoskonalenia w integracji z ECM, włączając w to integrację bezprzewodową treści zawartych w IBM FileNet Content Manager lub IBM Content Manager bezpośrednio do miejsc w Quickr, prostszy dostęp do metadanych oraz ulepszone możliwości wyszukiwania.
Z kolei Lotus Connections ma zawierać takie funkcje, jak zautomatyzowana rekomendacja ludzi i kontentu grupowego oraz udostępnianie zdjęć/plików wideo. IBM ogłosił też inne funkcje Lotus Connections zawierające udoskonalony system moderacji treści tworzonych przez użytkowników. Wersja ta zaoferuje także ściślejszą integrację z WebSphere Portal oraz Microsoft Sharepoint, a także rozszerzone wsparcie dla rozwiązań mobilnych.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|