Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Huawei P50 Pocket: czy to twój GadgetMatch?

21-03-2022, 15:59

Patrząc na to, możesz zdać sobie sprawę, że jest dość podobny do innego składanego telefonu, który został wydany wcześniej, ale jest to kieszeń Huawei P50 i pod pewnymi względami jest nawet lepsza, ale tylko wtedy, gdy nie potrzebujesz konkretnych usług Google.

Huawei P50 Pocket: czy to twój GadgetMatch?

Specyfikacja Techniczna

Huawei P50 Pocket Premium Edition ma teksturowaną, złotą obudowę, która nie tylko wygląda premium, ale jest również bardzo wytrzymała i trwała. Na zewnątrz masz dwa kółka, jedno to podniesiony wybrzuszenie aparatu, a drugie to Cover Screen, który pozwala użytkownikowi kadrować selfie nawet przy zamkniętym telefonie, sprawdzać pogodę, kalendarz i otrzymywać podstawowe powiadomienia.

To powiedziawszy, składany telefon zamyka się bez odstępu między dwiema połówkami, co daje smukły i mały ślad złożony o wymiarach 8,73 cm na 7,55 cm, przy grubości zaledwie 1,52 cm, w porównaniu z najgrubszą częścią najbliższego konkurenta, czyli 1,71 cm. Zatrzaskuje się również z satysfakcjonującym dźwiękiem i łatwo go otworzyć za pomocą kciuka. W rzeczywistości jest też P50 Pocket White, który jest normalną edycją.

Po rozłożeniu telefonu otrzymujesz duży 6,9-calowy ekran OLED o gęstości 442 PPI w proporcjach 21:9. Główny ekran ma częstotliwość odświeżania 120 Hz, podczas gdy zewnętrzny ekran ma częstotliwość 60 Hz.

Wewnątrz jest zasilany przez chip Snapdragon 888 4G, który choć nie jest najnowszy i najlepszy, to wciąż jest więcej niż wystarczający, a telefon działa niesamowicie płynnie, również dzięki 8 GB pamięci RAM, co nadal powinno wystarczyć. Jeśli chodzi o przechowywanie, normalna edycja ma 256 GB.

Jedyną rzeczą, którą możesz zauważyć, jest to, że telefon obsługuje tylko 4G. Jak wiele osób wie, ostatnie telefony Huawei są ograniczone do 4G, więc mamy nadzieję, że zmieni się to w przyszłości, ponieważ 5G staje się coraz bardziej rozpowszechnione. Telefon działa również na EMUI 12 Huawei, więc wciąż nie ma jeszcze HarmonyOS 2.0.

Jeśli chodzi o kamery, wszystkie są skupione w jednym kręgu, z głównym aparatem 40 MP, ultraszerokokątnym obiektywem 12 MP i 32 MP aparatem ultraspektralnym.

Jeśli chodzi o żywotność baterii, w środku znajduje się bateria 4000 mAh, która wystarcza na cały dzień. Niestety nie ma ładowania bezprzewodowego, chociaż jest szybkie ładowanie przewodowe o mocy 40 W.

Wniosek

Za to, co jest warte, flagowe doświadczenie Huawei jest nadal takie samo. Ma moc, szybkość i wydajność, jakich można oczekiwać od flagowego smartfona — składany lub nie. Musisz tylko trochę majsterkować, ponieważ teraz jest to łatwiejsze, a jeśli masz ochotę na przygodę, korzystanie z P50 Pocket będzie proste. Huawei P50 Pocket to znakomita próba telefonu z klapką i stanowi wspaniałą obietnicę. Istnieje wiele zalet i wad, które warto wziąć pod uwagę. Jest wspaniały, na pewno, ale w huawei p 50 pocket jest coś więcej niż tylko wygląd.

Można to nazwać pięknem i bestią, ale z zastrzeżeniami z powodów, które już znamy. To problem z GMS, pozornie delikatnym mechanizmem zawiasów oraz brakiem odporności na kurz i wodę.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag smartfonytag nolstag Huawei P50 Pockettag Amin12tag ALH