Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Tajwański producent smartfonów odrzucił zarzuty Apple odnośnie naruszenia jej patentów. Firma zapewnia, że szanuje własność intelektualną i walczyć będzie o swoje dobre imię.

Dziennik Internautów na początku marca br. poinformował, że firma Apple oskarżyła swojego konkurenta - tajwańską firmę HTC - o naruszenie podczas produkcji smartfonów 20 patentów. Wniesione zostały dwa pozwy - jeden do sądu, drugi do Międzynarodowej Komisji Handlu. Po dokładnych zapoznaniu się z dokumentami można wnioskować, że cała sprawa wymierzona jest faktycznie w firmę Google i jej system operacyjny Android.

>> Czytaj więcej: Apple skarży HTC 

HTC jest bowiem największym na świecie producentem telefonów komórkowych pracujących w oparciu o ten właśnie system. Według przewidywań specjalistów w ciągu najbliższych lat Android stanie się drugim najbardziej popularnym systemem operacyjnym instalowanym na telefonach komórkowych.

Firma poinformowała w komunikacie, że nie zgadza się z zarzutami stawianymi przez Apple i gotowa jest do obrony swojego stanowiska. Zapewniono w nim także, że HTC szanuje własność intelektualną, twórców i ich nowe rozwiązania. Jednocześnie jednak podkreślono, że firma działać będzie na rzecz zwiększonej konkurencji między producentami telefonów komórkowych poprzez inwestycje w rozwój technologii.

W ciągu najbliższych tygodni poznamy zapewne linię obrony firmy. Biorąc pod uwagę fakt, że w grę wchodzą rozwiązania technologiczne, obie sprawy rozgrywać się będą zapewne za zamkniętymi drzwiami, by chronić tajemnice przedsiębiorstw.

>> Czytaj więcej o patentach w DI


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik