Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Koncern będzie konkurować z innymi gigantami branży, widzi w tym jednak szansę na szybki rozwój. Ma to znaleźć także odzwierciedlenie w wynikach finansowych Hewletta-Packarda.

robot sprzątający

reklama


Usługi chmurowe mogą stać się hitem najbliższych lat. Zainteresowanie tym rozwiązaniem przejawia coraz więcej firm, w dużej mierze ze ścisłej czołówki branży IT. Są już w niej obecne Amazon czy Microsoft. Teraz do wyścigu rusza największy pod względem przychodów koncern informatyczny świata - Hewlett-Packard. Dyrektor generalny firmy - Leo Apotheker - ogłosił wczoraj podczas spotkania z inwestorami strategię dalszego rozwoju.

>> Czytaj także: Microsoft: zarządzanie dla przedsiębiorstw w chmurze

HP zamierza jedynie część technologii opracować samodzielnie, reszta pochodzić będzie od partnerów zewnętrznych lub zostanie przejęta razem z firmami. Rozwój technologii chmurowej to także szansa na efektywniejsze wykorzystanie faktu, że koncern ma bardzo szerokie portfolio produktów i usług, od drukarek i komputerów poprzez telefony komórkowe aż po zarządzanie infrastrukturą IT.

Sonda
Usługi w chmurze są technologią przyszłości
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Firma spore nadzieje wiąże z systemem operacyjny webOS - docelowo chce ona sprzedawać 100 milionów urządzeń pracujących w oparciu o niego - komputerów osobistych, drukarek czy paneli dotykowych. Ma on umożliwić pełną integrację w domu, pracy czy w drodze.

Założenia finansowe na najbliższe lata przedstawiła z kolei Cathie Lesjak, dyrektor finansowa Hewletta-Packarda. Po raz pierwszy od roku 1998 zostanie podwyższona wysokość dywidendy - wzrośnie ona z 8 do 12 centów na akcję. Najbliższa wypłata w takiej wysokości powinna zostać zatwierdzona podczas posiedzenia zarządu, które planowane jest na maj - podaje agencja AP.

Firma planuje także rokroczne podwyższanie wysokości dywidendy o dwucyfrowy wskaźnik. W roku 2014 HP zamierza pochwalić się zyskiem w wysokości 7 dolarów na akcję. W zeszłym roku finansowym (skończył się 31 października 2010 roku) wyniósł on 4,58 dolarów na akcję. Mówimy więc o blisko 53-procentowym wzroście.

>> Czytaj także: Życie przenosi się do chmury


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *