HP rozdaje sprzęt za drukarki uszkodzone przez zamienniki

13-02-2011, 10:12

Za uszkodzoną drukarkę z tuszem-zamiennikiem HP przekaże nowe urządzenie i oryginalny tusz za darmo. Firma chce w ten sposób zachęcić klientów do korzystania z oryginalnych wkładów do drukarek i pokazać różnicę.

Firma HP powołuje się na badanie QualityLogic, z którego wynika, że 1 na 7 zamiennych wkładów atramentowych przecieka, zostawiając na wydrukach smugi lub jest uszkodzony już w momencie zakupu.

>> Czytaj też: Drukarka igłowa nada się do firmy

Sonda
Z jakich tonerów korzystasz?
  • oryginalnych
  • zamienników
  • nie mam drukarki
wyniki  komentarze

Na adres tuszeHP@edelman.com należy wysłać zdjęcie wadliwego zamiennika i zniszczonej drukarki HP, zeskanowaną kartę gwarancyjną, a także adres zamieszkania z numerem telefonu. Spośród nadesłanych zgłoszeń firma HP skontaktuje się z 13 osobami, którym przekaże drukarkę i oryginalne tusze HP, prosząc jednocześnie o nagranie krótkiego wywiadu.

- Nie chcemy jednak wyłącznie opierać się na wynikach niezależnych badań QualityLogic. Osoby, których drukarki zostały zniszczone przez zamienne wkłady atramentowe, będą mogły otrzymać nieodpłatnie urządzenia drukujące HP wraz z oryginalnymi materiałami eksploatacyjnymi HP i porównać efekty z wcześniejszymi doświadczeniami. Reguły są proste - tłumaczy Katarzyna Mirska, Supplies Development Manger w Dziale Druku i Przetwarzania Obrazu w HP Polska.

>> Czytaj też: HP: drukarka najsłabszym ogniwem sieci

Z badania TNS OBOP w 2010 roku wynika, że 76% osób, które posiadają drukarkę atramentową, uważa, że lepiej kupować oryginalne tusze, gdyż zapewniają one lepszą jakość wydruku. 35% z nich docenia natomiast wyższą odporność i trwałość oryginałów. Najbardziej cenią jakość czterdziestolatkowie (85%) i prywatni przedsiębiorcy (94%).


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tonerytag hptag Hewlett-Packardtag drukowanietag drukarki
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930