Home Staging - jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

10-08-2021, 16:34

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularna stała się usługa profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży, czyli tzw. home staging. Dzięki atrakcyjnej aranżacji wnętrz, proces sprzedaży znacznie się przyspiesza. To właśnie dlatego, w tym artykule podpowiadamy, jak zwiększyć szansę na sprzedaż i wyeksponować swoją ofertę.

Chcesz sprzedać nieruchomość? Skorzystaj z porad ekspertów. Współpraca z renomowaną agencją to gwarancja szybkiej i efektywnej sprzedaży lokalu. Przekonaj się sam i sprawdź bogatą ofertę agencji idea-INVEST Nieruchomości.

Pierwsze wrażenie – najważniejsze

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Jest to główna zasada idei home staging. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie nieruchomości w taki sposób, aby oglądający identyfikował się ze sprzedawanym przez nas lokalem. Usuńmy zatem swoje pamiątki i rzeczy osobiste nim udostępnimy przestrzeń potencjalnym kupcom. Dzięki temu będzie im łatwiej odnaleźć się w neutralnej, nie przeładowanej zbędnymi dodatkami przestrzeni.

Pomyślmy też o wystroju naszej nieruchomości. W każdej aranżacji niezwykle ważną rolę odgrywa światło. Przede wszystkim - sprawia wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni. Dlatego zastanówmy się nad odpowiednią oprawą oświetleniową. Jeśli za oknem mamy piękny widok, warto go wyeksponować na czas wizyty potencjalnego kupca. Możemy pozbyć się firan i zawiesić jasne zasłony.

Metamorfoza wnętrza

Metamorfoza jest bardzo istotna, jeśli nieruchomość wymaga niewielkiego remontu - warto go przeprowadzić. Pomieszczenie zyska dzięki pomalowaniu ścian lub wymianie wykładziny czy naprawie drobnych usterek technicznych. To naprawdę niewielki koszt, który może zachęcić oglądających do zakupu.

Bądźmy kreatywni, postawmy na neutralne barwy (szarość, beż, biel) oraz minimalizm. Zbędne meble zwłaszcza te, których już nie używamy lub nie nadają się do użytkowania - wymieńmy na bardziej funkcjonalne i nowoczesne. Pomyślmy również o dodatkach, dzięki którym przestrzeń zyska niepowtarzalny klimat. Zainwestujmy w wymianę lamp, rozłóżmy jednokolorowe i przyjemne w dotyku dywany. Możemy również w prosty sposób powiększyć przestrzeń, zawieszając w korytarzu lub nad komodą duże lustro. Nie zapominajmy również o kwiatach. Rośliny doniczkowe jak i kompozycje z ciętych kwiatów poprawią samopoczucie nie tylko nam, ale również potencjalnie zainteresowanym klientom. Dzięki takim patentom nasze wnętrze zyska na przytulności.    

Zadbajmy również o zapach oraz odpowiednią temperaturę. To ważne, ponieważ nawet najmniejszy dyskomfort osoby oglądającej minimalizuje naszą szansę na sprzedaż nieruchomości. Ustawmy w dyskretnym miejscu atomizer lub pałeczki zapachowe oraz wywietrzmy wszystkie pomieszczenia przed spotkaniem z potencjalnym kupcem.

Dobrze się przygotuj

Większość sprzedających poprzestaje jedynie na zamieszczeniu ogłoszenia w prasie i na portalach internetowych oraz na prezentacji nieruchomości. Radzimy, by przygotować się również formalnie, tzn. zgromadzić w jednym miejscu niezbędne do sprzedaży dokumenty. Wówczas proces sprzedaży będzie płynny i szybko się zakończy - jeśli pojawi się kupiec. Warto zatem posiadać nr księgi wieczystej oraz akt kupna. To niezbędne dokumenty, o które z pewnością poprosi zainteresowany klient.

Jeśli sprzedaż dotyczy lokalu spółdzielczego wówczas warto już przed zamieszczeniem ogłoszenia o sprzedaży, poprosić Zarząd Spółdzielni o wystawienie dokumentów o niezaleganiu z opłatami oraz ilości zameldowanych w nim osób.

Aby sprawić pozytywne wrażenie na potencjalnych kupcach stosujmy się do zasad home staging, ponieważ takie działania przyspieszą przeprowadzenie całej transakcji do końca. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, możemy zatrudnić fachową pomoc. Osoba, która zajmuje się tym na co dzień - w profesjonalny sposób - podpowie nam jak ulepszyć i wyeksponować nasze mieszkanie, aby szybciej znaleźć nabywcę.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag nieruchomościtag Home Staging
To warto przeczytaćRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: